Pustii lui Dinamo sperie Liga 1, au dat 3 goluri in 8 minute!  Dinamo 4-0 Dacia Chisinau

Dinamo Dacia Chisinau Superliga
Data publicarii: Miercuri 02 Februarie 2011, 19:47
Data actualizarii: Miercuri 02 Februarie 2011, 19:52

Dinamo a castigat al treilea amical din Antalya la scor cu moldovenii de la Dacia Chisinau.

Echipa de start a lui Dinamo: Naumovski - Rubio, Grigore, Moti, Diabate - Torje, Margaritescu, Patrascu, V.Munteanu - Danciulescu, Alexe.

Cele mai importante faze ale meciului:

Min 1: A inceput partida! Naumovski a fost preferat in poarta in locul lui Dolha! Torje si Alexe joaca ultimul amical cu Dinamo pentru ca vor pleca la nationala
Min 16: Naumovski blocheaza primul sut periculos al Daciei
Min 22: Un jucator al Daciei s-a accidentat, iar partida este intrerupta de mai multe minute
Min 24: Moti se apara excelent in fata atacantilor moldoveni
Min 27: Torje pleaca in atac, insa este oprit de defensiva moldovenilor
Min 28, 1-0: Torje insista intr-o actiune de atac, iar fundasul moldovenilor Popovici a dat autogol
Min 34: Torje executa periculos o lovitura libera
Min 37: Dacia este aproape de egalare, dar Naumovski scoate execelent in corner o minge periculoasa
Min 40: Moti respinge in corner o minge periculoasa
Min 41: Dacia este aproape de un alt autogol dupa o faza initiata tot de Torje
Min 44: Moldovenii sunt aproape de egalare, Dinamo are noroc
Min 46: A inceput repriza a doua
Min 48: Torje ramane cel mai periculos jucator al dinamovistilor. Sutul lui este respins in corner de la vinclu de portarul Daciei
Min 50: Un jucator de la Dacia s-a accidentat grav
INFO: La Dinamo intra: Catalin Munteanu - Vlad Munteanu, Bordeanu - Diabate, Craciun - Rubio, D. Kone - Patrascu
Min 54: Lovitura libera pentru Dacia, retine Naumovki, care s-a descurcat bine in acest meci
INFO: La Dinamo intra Curca, iese Naumovski
Min 63: Danciulescu inscrie un gol fabulos, anulat insa pentru off-side
INFO: Tucudean intra in locul lui Danciulescu si poarta numarul 9 lasat liber de Marius Niculae
Min 68: Curca isi face si el treaba in poarta la Dinamo si respinge excelent o lovitura libera
Min 69: Craciun este eliminat pentru un fault la un atacant al Daciei
Min 72: Moti vede un cartonas galben
Min 81, 2-0: GOOL Dinamo! Georgian Paun inscrie fara probleme din fata portarului celor de la Chisinau
Min 87, 3-0: Tucudeanu inscrie si el un gol pentru Dinamo
Min 89, 4-0: Pusiul Raphael Stanescu marcheaza