Steaua, victorie si 3 puncte peste Petrolul! Brasov 1-2 Steaua! Urmeaza meciul de Cupa cu Poli Timisoara, miercuri, in direct la ProTV!

FC Brasov Steaua Superliga
Data publicarii: Duminica 27 Octombrie 2013, 23:22
Data actualizarii: Duminica 27 Octombrie 2013, 23:26

► Aleeee, aleeeee, care-i cea mai tare galerie? Castiga AICI invitatii la Rapid – Petrolul, joi ora 20:30, in direct la PRO TV!

BRASOV: Mutu - Straut, Machado, Oltean, Cr. Ionescu - Madeira, Mateiu - I. Popa, Aganovic, Surdu - Buga
Rezerve: Bordea, Vagner, Paun, F. Tavarez, A. Cristea, Davide Dias, S. Almeida
Antrenor: Alexandru Pelici

Steaua: Tatarusanu - Varela, Szukala, Gardos - Prepelita, Filip, Bourceanu (cpt), Parvulescu - Tatu, Kapetanos, Tanase
Rezerve: Nita - Rapa, Cristea, Stanciu, Piovaccari, Neagu, Popa
Antrenor: Laurentiu Reghecampf

FAZELE MECIULUI:

FINAL | FC BRASOV 1 STEAUA 2 | Stelistii raman pe primul loc si dupa aceasta etapa si sunt la 3 puncte de Petrolul Ploiesti

Min 88: Tanase suteaza din afara careului, pe langa poarta lui Mutu.

Min 83: Bourceanu executa direct spre poarta o lovitura libera de la 25 de metri, lateral stanga, mingea trece putin peste transversala

Min 80: Ocazie importanta pentru brasoveni: Fonseca urmareste o centrare venita din partea dreapta, Tatarusanu nu este sigur pe iesire, dar atacantul Brasovului nu mai poate ajunge la balon

Min 61: «» Stanciu intra in locul lui Tatu

Min 58: Se produc mai multe modificari in sistemul de joc al Stelei; Reghe joaca cu 4 fundasi pentru a securiza acest avantaj; Prepelita trece pe postul de fundas stanga, Gardos intra in centru alaturi de Szukala, Varela e fundas dreapta

Min 57: «» Parvulescu ii lasa locul in teren lui Adi Popa

Min 54: «» Iese Filip, intra Ionut Neagu

Min 53: «» Dubla schimbare la FC Brasov: Fonseca si Paun ii inlocuiesc pe Popa si Madeira

Min 52: Surdu suteaza din centrul careului, pe langa poarta lui Tatarusanu

Min 50: Kapetanos, singur cu Mutu, incearca sa treaca prin dribling, dar este blocat

Min 47: GOOOOL Steaua | Tanase suteaza de la 20 de metri, Gardos deviaza cu capul si il invinge pe Mutu. Steaua conduce cu 2-1

Min 46: Nicio schimbare la pauza, Reghe continua cu echipa initiala. Brasovenii n-au avea ce sa schimbe, jocul le-a mers asa cum si-au propus

PAUZA | FC BRASOV 1 STEAUA 1 | Stelistii au parte de un meci foarte greu la Brasov, in fata unei echipe care a aratat in prima repriza ca stie sa-si tina adversara departe de propria poarta. Steaua a deschis scorul repede, in minutul 2, prin Kapetanos, dar s-a vazut egalata 8 minute mai tarziu, dupa lovitura libera executata perfect de Cristi Ionescu. Reghe a folosit un sistem atipic in prima repriza, 3-4-3, iar asta s-a vazut in jocul echipei. Parvulescu nu se simte foarte bine la mijloc, Tatu e in nota lui obisnuita :), Prepelita si Filip nu construiesc deloc pentru compartimentul ofensiv.

Min 44: Varela reia cu capul spre poarta lui Mutu, din centrul careului, Tudor decide ca fundasul Stelei a faultat in saritura

Min 38: Tatu primeste de la Prepelita si ramane intr-o pozitie foarte buna; sutul este ra-tatu complet :)

Min 35: Stelistii sunt tinuti departe de poarta lui Mutu, nu au solutii pentru a strapunge defensiva aglomerata a brasovenilor;

Min 33: ... Galben pentru Filip

Min 31: Pericol la poarta Stelei - Buga primeste la marginea terenului si ramane singur cu Tatarusanu, dar de la margine se ridica fanionul pentru ofsaid; buna decizia tusierului.

Min 30: Steaua are parte de un meci foarte dificil la Brasov; jucatorii lui Reghe nu si-au mai creat nicio ocazie importanta dupa golul inscris de Ionescu;

Min 28: Parvulescu greseste o pasa simpla pentru Tanase; folosit mijlocas stanga la acest meci, Parvulescu este cautat de mai toate mingile in actiunile de atac ale Stelei. Tanase ramane sus, asteapta baloane in atac.

Min 26: Tanase trimite o centare in mijlocul careului brasovean, Machado respinge. Steaua da impresia ca are controlul jocului, dar are in fata o aparare bine organizata

Min 23: Tatu, in partea dreapta, trimite o centrare total aiurea, mingea iese in aut :)

Min 20: Gardos prinde un sut sanatos din afara careului, Mutu respinge in corner

Min 18: Noua ni se pare 3-4-3 pana acum; Parvulescu e avansat in linia mediana; Gardos acopera banda stanga a defensivei

Min 16: ... Paul Parvulescu vede galbenul pentru un fault asupra lui Popa; centralul Tudor e pus pe cartonase :) destul de usor acordat acesta;

Min 12: Suporterii Stelei arunca cu torte din peluza, cateva dintre ele ajung pe teren. Un pompier face repede 'curatenie' si jocul se reia.

Min 10: GOOOOL Brasov | Cristi Ionescu executa perfect, la viclu, o lovitura libera de la 20 de metri. Este 1-1!

Min 8: Steaua, din nou periculoasa pe contraatac, Kapetanos scapa spre poarta brasovenilor, iese Mutu din careu si respinge cu capul

Min 7: ... Aganovici vede cartonasul galben pentru faultul asupra lui Tatu

Min 6: Cristi Ionescu executa o lovitura libera de la 30 de metri, stelistii resping si Tatu poate declansa contraatacul; brazilianul este faultat insa de Aganovici

Min 4: Inceput furtunos de meci pentru stelisti, care pun din nou presiune pe careul lui Mutu; lovitura de colt executata de Bourceanu, fundasii brasoveni reusesc sa respinga

Min 2: GOOOL Steaua | Kapetanos deschide scorul la prima actiune de atac a Stelei; grecul a inscris din 6 metri dupa pasa excelenta primita de la Tanase

»»» Pentru Varela este primul meci in campionat in tricoul Stelei; Fostul fundas al vasluiului a mai jucat in Cupa, cu Avantul Barsana, si in Liga, cu Chelsea

»»» Cu formula de start trimisa in teren, Reghecamp ar putea juca atat in sistem 3-4-3, cat si in 4-2-3-1