Dinamo salvata de asistent dupa un meci NEBUN! "Cainii" sunt la 2 puncte de Steaua in clasament: Brasov 2-2 Dinamo! Vezi fazele aici:

Superliga
Data publicarii: Luni 06 August 2012, 23:10
Data actualizarii: Luni 06 August 2012, 23:37

Dinamo si Brasov au terminat la egalitate dupa un meci cu multe faze de poarta, in care brasovenii au avut si 2 goluri anulate.

FC Brasov (4-4-2): Taborda - Straut, Cr. Munteanu, Madeira, David - Lazar, Tames, Olariu, I. Popa - Buga, Batin
Rezerve: Mutu, Cr. Ionescu, Velayos, Potecu, Viveiros, Hadnagy, Brata

Dinamo (4-1-4-1): Naumovski - Nica, D. Grigore, Scutaru, Pulhac - C. Munteanu - Rus, Musat, Issa Ba, Alexe - Tucudean
Rezerve: Manyur, Luchin, Coulibaly, Curtean, C. Matei, Danciulescu, Axente

________________________

FINAL

Min 87: AUTOGOL al lui Dinamo, anulat dupa o faza la care asistentul a aratat GRESIT ofside!

Min 83: SUT BOMBA al lui Tucudean, scos cu greu de Taborda.

Min 72: GOOOOOOOOOOL Dinamo!!!! Eroare inexplicabila a lui David in careu, iar Matei ii ia fata si trimite in poarta dupa o centrare excelenta a lui Pulhac.

Min 65: OCAZIE IMENSA pentru Buga! Naumovski respinge in corner sutul din 8 metri al brasoveanului!

Min 60: GOOOOOOOOOOOOOOOOOL Brasov! Buga inscrie dupa o respingere gresita a lui Issa Ba!

Min 55: SUT BOMBA al lui Nica, respins din vinclu de Taborda.

Min 50: Ocazie buna pentru Dinamo, dupa ce Alexe a tras pe langa poarta din interiorul careului.

Incepe a doua repriza, fara schimbari in cele doua echipe.

Min 45: PAUZA la Brasov dupa o repriza nebuna in care ambele echipe au ratat 2-3 ocazii mari pe langa golurile marcate.

Min 40: GOOOOOOOOOOOOOL Dinamo! Tucudean rateaza singurl cu portarul insa Dinamo inscrie din corner! Grigore face 1-2 cu Ba in careul Brasovului si inscrie la coltul lung!

Min 35: OCAZIE pentru Dinamo! Grigore trimite cu capul langa bara insa Taborda scoate de pe linia portii!

Min 27: OCAZIE IMENSA pentru Brasov! Popa preia in careu si trimite din alunecare, de la 12 metri, Naumovski retine cu greu!

Min 17: BARA pentru Brasov, dupa un sut din careu, de pe parte stanga! Dinamo este la pamant!!!

Min 15: GOOOOOOOOOOL Brasov! Batin face o cursa de 30 de metri printre fundasii lui Dinamo si inscrie cu un sut la coltul lung!

Min 13: OCAZIE IMENSA pentru Rus, care scapa singur cu Taborda, pe dreapta, insa trage in portar.

Min 8: Brasovul cere penalty dupa o cazatura a lui Batin in careu.

Min 6: SUT bun al lui Straut, de la 30 de metri, prin de Naumovski! Brasovul incepe excelent repriza.

Min 5: GOL Buga, insa de la margine se arata ofside!

Min 2: OCAZIE imensa pentru Brasov, dupa o iesire gresita a lui Naumovski. Popa trimite putin pe langa.