Divizia Anomalia, campioana schimbarilor de antrenori: 28 de tehnicieni in 24 de etape si doar DOUA echipe neatinse!

Divizia Anomalia, campioana schimbarilor de antrenori: 28 de tehnicieni in 24 de etape si doar DOUA echipe neatinse!

Marius Sumudica a fost dat afara de la Concordia Chiajna dupa 1-1 cu FC Brasov, trecandu-si si el numele pe lunga lista a antrenorilor schimbati in acest sezon

Liga I se indreapta si in acest an catre o performanta negativa notabila. Campionat cu nu mai putin de 7 echipe aflate in insolventa, Liga I este si competitia cu unul dintre cele mai grele recorduri in ceea ce priveste schimbarile de antrenori!

In acest moment, doar doua echipe din campionat se pot "mandri" cu faptul ca mai au pe banca antrenorii cu care au inceput sezonul, in timp ce restul de 16 formatii au schimbat nu mai putin de 28 de tehnicieni in doar 24 de runde.

Brasov, Ceahlaul, Viitorul, CSMS Iasi, Otelul, Petrolul, ASA, Rapid, Astra si U Cluj sunt echipele care au schimbat cate trei antrenori deja, acestora alaturandu-li-se Dinamo si CFR Cluj, formatii care au facut 4 schimbari, cu mentiunea ca Stoican, respectiv Dican, sunt deja la al doilea mandat in doar cateva luni.

De cealalta parte, Steaua si FC Botosani sunt singurele echipe care si-au pastrat pana acum tehnicienii, Galca si Leo Grozavu fiind "norocosii" Ligii I.

Liga anomaliilor nu se opreste insa aici, ci este si campionatul in care un patron isi conduce de pe banca echipa, iar o alta formatie are doi tehnicieni (CSU Craiova).

Echipele care si-au schimbat antrenorii

Ceahlaul Piatra Neamt: Marin Barbu (etapele 1-2), Florin Marin (etapele 3-17), Ze Maria (din etapa a 18-a)

FC Brasov: Cornel Talnar (etapele 1-3), Adrian Szabo (etapele 4-17), Vjekoslav Lokica (din etapa a 18-a)

Viitorul: Bogdan Stelea (etapele 1-4), Bogdan Vintila (etapele 5-6), Gica Hagi (din etapa a 7-a)

CSMS Iaşi: Marius Lacatus (etapele 1-5), Ionut Chirila (etapele 6-10), Nicolo Napoli (din etapa a 11-a)

CS Universitatea Craiova: Ionel Gane (etapele 1-6), Sorin Cartu-Emil Sandoi (din etapa a 7-a)

FC Universitatea Cluj-Napoca: Mihai Teja (etapele 1-6), George Ogăraru (etapele 7-19), Adrian Falub (din etapa a 20-a)

Oţelul Galati: Hans Michael Weiss (etapele 1-7), Tibor Selymes (etapele 8-19), Florin Marin (din etapa a 20-a)

Petrolul Ploieşti: Razvan Lucescu (etapele 1-7), Gheorghe Multescu (etapele 8-17), Mircea Rednic (din etapa a 18-a)

ASA Tg. Mures: Adrian Falub (etapele 1-9), Cristian Pustai (etapele 10-17), Liviu Ciobotariu (din etapa a 18-a)

Rapid Bucuresti: Ionel Ganea (etapele 1-9), Marian Rada (etapele 10-17), Cristian Pustai (din etapa a 18-a)

Astra Giurgiu: Daniel Isaila (etapele 1-10), Oleg Protasov (etapele 11-19), Dorinel Munteanu (din etapa a 20-a)

Dinamo Bucuresti: Flavius Stoican (etapele 1-14, din etapa a 21-a), Ionel Danciulescu (etapele 15-17), Mihai Teja (etapele 18-20 )

CFR Cluj: Vasile Miriuta (etapele 1-15), Francisc Dican (etapele 16-17, din etapa a 24-a), Eugen Trica (etapele 18-23)

Pandurii Tg Jiu: Petre Grigoras (etapele 1-17), Edi Iordanescu (din etapa a 18-a)

Gaz Metan Medias: Cristian Dulca (etapele 1-16), Dan Matei (din etapa a 17-a)

Concordia Chiajna: Marius sumudica (etapele 1-24)

Citeste si:Liga I




VIDEO PROTVPLUS.RO

Ședință de Guvern. Noi măsuri de relaxare a restricțiilor în România, de la 1 iulie
BRAT
Modifică setările cookies