Astra 1-2 Gaz Metan! Steaua, viitorul lui Cernat? Doua goluri si o pasa de gol in Otelul 3-0 Viitorul

Rezultat final: Astra 1-2 Gaz Metan

Golurile invingatorilor au fost marcate de D. Roman '45 si Curtean '52 din penalti, in timp ce pentru gazde a inscris Alibec, in minutul 35.

1-0: Alibec a deschis scorul cu un sut senzational de la 30 de metri.

1-1: Tahar a centrat din partea dreapta si Dan Roman a inscris cu o lovitura de cap de la 7 metri.

1-2: Curtean a transformat penaltiul acordat de Cristian Balaj pentru faultul in careu comis de Rus asupra lui Dan Roman.

Astra Giurgiu: Lung jr. - Rus, Gaman, Ben Youssef, Junior Morais - Seto, Yahaya - Spataru (Tembo '62), I. Rosu, (Sebai '56) Nuno Pinto (Chitu '51) - Alibec. Antrenor: Dorinel Munteanu.

Gaz Metan Medias: Plesca - Cretu, Velazques, Visa (Muth '62), Buzean - Muntean, Tahar, Zaharia, Figliomeni (Elton '70) - Curtean, D. Roman (Llullaku '77). Antrenor: Ion Balaur.

22:14 26 Apr

Min 50 / Astra 1-2 Gaz Metan / Alex Curtean transforma o lovitura de la 11 metri si o aduce pe Gaz Metan in avantaj.

22:04 26 Apr

1-1 scorul pauzei la Astra - Gaz Metan. Golurile au fost marcate de Denis Alibec '35, respectiv Dan Roman '45.

21:00 26 Apr

21:00 Astra - Gaz Metan

Dorinel Munteanu poarta doliu la acest meci. Primul sau antrenor de la Oravita, Nicolae Chirila, a incetat din viata zilele trecute la varsta de 74 de ani.

20:38 26 Apr

Rezultat final: Otelul 3-0 Viitorul

Golurile invingatorilor au fost marcate de Miron '5 si Cernat '42, '57.

1-0: Cernat a executat un corner din partea dreapta si Miron a reluat balonul in plasa cu latul din 3 metri.

2-0: Cernat i-a pasat lui Tavares in adancime, Mitrea a intervit, dar balonul a ajuns tot la Cernat care l-a invins pe Albut cu un sut plasat de la 14 metri.

3-0: Cernat a reusit "dubla" cu un sut plasat din lovitura libera de la 17 metri.

Otelul Galati: Abraham - Solomou, Miron, Sissoko, D. Popescu - Tavares, Cucu, I. Popa (Leca '86) - Gradinaru, Cernat (Altama '90+3), Iorga (Brigido '90). Antrenor: Florin Marin.

FC Viitorul: Albut - Manea (S. Pana '46), Tiru, Mamele (I. Hagi '67), Mitrea - Daminuta (Henrique '59), Benzar - Nicolita, Mitrita, R. Marin - Bonilla. Antrenor: Gheorghe Hagi.

20:04 26 Apr

Ianis Hagi a intrat pe teren in locul lui Mamele (min 57). Este al treilea meci pentru Ianis in acest sezon, dupa ce a mai prins cateva minute cu Botosani si CSU Craiova.

19:53 26 Apr

Min 57 - Florin Cernat transforma spectaculos o lovitura libera de la 20 de metri si Otelul conduce cu 3-0.

Cernat: "Vreau sa joc cu Steaua in Liga Campionilor" DETALII AICI

Cernat, meci senzational dupa ce i-a transmis lui Becali: "Vreau sa joc cu Steaua in Champions League"! Doua goluri si o pasa de gol --> http://goo.gl/qnDTzXE o varianta buna pentru Steaua?

Posted by Sport.ro on 26 Aprilie 2015
19:23 26 Apr

2-0 scorul la pauza intre Otelul si Viitorul. Golurile au fost marcate de Miron '5 si Florin Cernat '42. Stadionul din Galati este aproape plin, conducerea a lasat intrarea libera la acest meci.

18:10 26 Apr

18:30 Otelul - Viitorul

Otelul: Abraham - Solomou, Miron, Sissoko, Popescu - Tavares, Cucu, Popa - Gradinaru, Cernat, Iorga

Viitorul: Albut - Manea, Tiru, Mamele, Mitre - Benzar, Daminuta - Nicolita, Mitrita, Marin - Bonilla

23:00 25 Apr

Blestemul stelistilor! Gabi Muresan s-a accidentat si risca sa rateze meciul de miercuri cu Steaua. DETALII AICI

22:59 25 Apr

Rezultat final: U Cluj 0-3 Steaua. DETALII AICI

20:24 25 Apr

Rezultat final: Targu Mures 2-1 Pandurii

20:11 25 Apr

MIN 85. BARA ASA! Zicu a lovit de doua ori bara cu un singur sut!

20:09 25 Apr

MIN 82. Ocazie uriasa pentru ASA. Bumba rateaza singur cu portarul!

20:03 25 Apr

Min 75 - ASA continua sa fie la conducerea jocului, n-a facut niciun moment pasul inapoi. Sepsi ameninta din nou poarta lui Gliwa, insa sutul sau se opreste in plasa laterala.

20:00 25 Apr

Echipa de start a Stelei in meciul cu U Cluj: Arlauskis - Rapa, Varela, Tosca, Guilherme - Prepelita (cpt), Breeveld - Popa, Stanciu, Chipciu - Tucudean. Partida e live-text AICI

19:56 25 Apr

Min 68 - Hora e foarte aproape sa porneasca hora bucuriei la Targu Mures, dar rateaza incredibil din 6 metri - mingea i-a sarit din gazon chiar in momentul sutului

19:47 25 Apr

Min 57 - GOOOOOOOOL Targu Mures! "Campionii, campionii" se striga pe stadionul din Targu Mures dupa lobul cu care Axente l-a invins spectaculos pe Gliwa. ASA este lider in Liga I in acest moment.

19:26 25 Apr

Helmuth Duckadam la DigiSport, in pauza meciului: "Se poate da penalty la faza asta."

Gabi Balint: "Foarte usor acordat..."

Min 45 - Repriza se incheie cu o ocazie monumentala a muresenilor - Zicu s-a distrat cu apararea adversa, a trecut inclusiv de portarul Gliwa, a scos in centru pentru Hora, iar sutul acestuia a fost respins eroic de pe linia portii de Ungurusanu.

19:15 25 Apr

Min 42 - GOOOOOOOL Pandurii! Mihai Roman inscrie dintr-un penalty acordat extrem de usor de centralul Catalin Popa la un duel intre Bumba si Dan Nistor.

Inainte de faza din care a iesit penalty-ul, Mihai Roman a trimis in bara transversala din lovitura libera.

Posted by Sport.ro on 25 Aprilie 2015
19:08 25 Apr

Min 36 - Anton reia in plasa cu o lovitura de cap din 6 metri, dar golul este anulat pentru un fault comis de Mihai Roman asupra lui Stancioiu.

18:57 25 Apr

Min 24 - Sepsi suteaza violent din marginea careului, Gliwa pareaza. Meciul este viu, cu ocazii de ambele parti.

18:53 25 Apr

Min 22 - Dan Nistor trece aproape de gol cu un sut din lovitura libera, putin pe langa vinclul cu Stancioiu

18:43 25 Apr

Min 10 - GOOOOOOOL Bumba! Scapat singur spre poarta, mijlocasul muresenilor l-a driblat cu mult calm pe Gliwa si a inscris golul care schimba liderul din Liga I. La acest scor, ASA e la doua puncte peste Steaua.

18:21 25 Apr

18:30 Targu Mures - Pandurii

Promisiunea lui Edi Iordanescu pentru stelisti: "Sunt sigur ca ne vom intoarce cu minimum un punct de la Targu Mures"

18:11 25 Apr

Seara fierbinte pentru lupta la titlu - liderul din Liga I se poate schimba! Targu Mures are nevoie de o victorie in partida cu Pandurii pentru a trece pe primul loc macar pentru cateva ore. U Cluj - Steaua se joaca de la ora 21:00.

18:09 25 Apr

Rezultat final: FC Botosani 0-0 CSMS Iasi

Derby-ul Moldovei s-a terminat la egalitate, 0-0, iar FC Botosani a ratat astfel ocazia sa se apropie de Europa League. Remiza le convine insa iesenilor, care raman departe de zona rosie a clasamentului. FC Botosani si CSMS Iasi ocupa locurile 8 si 9 in clasament, la diferenta de sase puncte.

FC Botosani: Curileac - Patache, Ngadeu, Tincu, Faugh-Porret - Rosu (Browne '71), Vasvari, Croitoru - Roussel, Hadnagy (Ivanovici '46), Batin (Martinus '46). Antrenor: Leo Grozavu.

CSMS Iasi: Grahovac - Voicu, Plamada, Mihalache, Tiganasu (Ciuca '73) - Mitici - Ciucur (Bosoi '87), Cretu, Enescu (Braga '66), Bole - Golubovici. Antrenor: Nicolo Napoli.

23:29 24 Apr

23:26 24 Apr

Rezultat final: Dinamo 1-1 CFR Cluj

23:06 24 Apr

Min 75 - Deac vede rosu direct dupa o intrare extrem de dura, cu talpa pe glezna, asupra lui Gavrila

22:43 24 Apr

Min 52 / Dinamo 1-1 CFR / Camora inscrie cu un sut surprinzator din unghi, la coltul scurt. Greseala de pozitionare a lui Traian Marc, portarul lui Dinamo se astepta la o centrare.

22:41 24 Apr

Min 50 / Dinamo 1-0 CFR / Elhamed deschide scorul cu o reluare din 6 metri dupa centrarea lui Marius Niculae

21:50 24 Apr

U Cluj ar putea sa aiba o asistenta record pentru acest sezon la meciul de maine cu Steaua. 20.000 de suporteri sunt asteptati la meci. U Cluj - Steaua se joaca sambata, de la ora 21:00.

21:26 24 Apr

21:30 Dinamo - CFR Cluj

21:15 24 Apr

Rezultat final: FC Brasov 1-2 Rapid

Rapid reuseste prima victorie la Brasov in ultimii 10 ani si viseaza in continuare sa se salveze de la retrogradare. "Am avut si putin noroc", a recunoscut italianul Bergodi, omul care a adus Rapidului maximum de puncte in cele doua etape de la revenire.

Rapid a egalat-o pe Brasov in clasament si s-a apropiat la un singur punct de Universitatea Cluj.

Paradoxal, rapidistii vor tine cu Steaua sambata la meciul cu U Cluj.

20:57 24 Apr

Min 79 - Sapunaru inscrie dintr-un penalty scos de Daniel Niculae si Rapid trece din nou in avantaj, 2-1

20:05 24 Apr

Min 45+2 - GOL Brasov! Sasa Novakovic egaleaza in ultimele secunde ale primei reprize, dupa ce a preluat o minge in careul Rapidului dintre toti fundasii adversi. Buchta nu a avut nicio sansa la sutul puternic al croatului

19:40 24 Apr

Min 20 - Rapid deschide scorul prin Meulens, care il invinge pe Iacob cu un sut plasat din marginea careului. La acest scor, Rapid o egaleaza pe FC Brasov in clasament

19:25 24 Apr

Min 5 - Lovitura de la 11 metri pentru FC Brasov dupa un fault comis de Cmovs asupra lui Tira. Constantinescu bate, insa trimite pe langa poarta.

19:17 24 Apr

19:15 FC Brasov - Rapid

Captura: soccerway.com

18:52 24 Apr

Rezultat final: Concordia Chiajna 2-2 CSU Craiova

18:41 24 Apr

Min 81 / Chiajna 2-2 Craiova / Mihai Dina egaleaza cu 10 minute inainte de final, Concordia e in acest moment la 3 puncte peste zona retrogradarii

18:28 24 Apr

Brandan a fost luat cu ambulanta de la stadion. Mijlocasul Craiovei s-a accidentat la glezna in finalul primei reprize.

18:17 24 Apr

Min 56 - Bawab inscrie pentru 2-1 dupa ce trece usor de doi adversari. Jucatorul Craiovei i-a dat mingea printre picioare lui Maftei inainte sa-l invinga pe Ramniceanu.

17:54 24 Apr

1-1 este scorul pauzei la Concordia Chiajna - CSU Craiova. Vasile Maftei a deschis scorul in minutul 38, din lovitura libera, Ionut Tarnacop a adus egalarea patru minute mai tarziu.

16:42 24 Apr

17:00 Concordia Chiajna - CSU Craiova

16:16 24 Apr

Mai sunt 7 etape pana la finalul sezonului si Steaua a ramas cu un singur punct avans peste principala urmaritoare, ASA Targu Mures. Echipa lui Costel Galca n-a castigat niciun meci in ultimele trei etape din campionat si poate pierde pozitia de lider daca face un pas gresit la Cluj.

U Cluj - Steaua se joaca sambata, de la ora 21:00. ASA joaca acasa cu Pandurii, tot sambata, de la 18:30.

Next: 2. Vezi urmatoarea pagina »