"La pauză mă gândeam să-l schimb". Ce l-a nemulțumit pe Laurențiu Reghecampf la jocul lui Dan Nistor

Laurentiu Reghecampf Dan Nistor Universitatea Craiova Superliga
Data publicarii: Duminica 03 Octombrie 2021, 23:25
Data actualizarii: Duminica 03 Octombrie 2021, 23:56

Universitatea Craiova a învins-o pe FCU Craiova cu scorul de 2-0, duminică, pe teren propriu, într-un duel al orgoliilor între cele două echipe din Bănie, în etapa a unsprezecea a Ligii 1.

Dan Nistor și Ștefan Baiaram au fost marcatorii celor două goluri pentru formația antrenată de Laurențiu Reghecampf. Cu toate că a marcat și a dat o pasă de gol, prestația lui Dan Nistor nu a fost pe placul tehnicianului Universității Craiova, mai ales în prima repriză a jocului.

"Cartonașul roșu pe care l-au primit a dezechilibrat meciul, iar de atunci nu au mai contat.

Am fost puțin dezamăgit de atitudinea lui Dan Nistor, iar la pauză mă gândeam să-l schimb, s-a retras foarte mult. Am vorbit cu el la vestiare, în repriza a doua a făcut ce i-am cerut.

Avem un lot echilibrat, o bancă bună. Și jucătorii tineri fac diferența. La ceea ce ne dorim noi, e foarte important ca banca să ne ajute când avem nevoie.", a declarat Laurențiu Reghecampf la finalul meciului, la DigiSport.

Universitatea Craiova a urcat pe locul cinci în clasamentul Ligii 1, cu 19 puncte. Lider este CFR Cluj, cu 30 de puncte. De cealaltă parte, FCU Craiova are doar nouă puncte după 11 etape și ocupă locul 13 în clasament.