"Mă simt vinovat!" Reacția lui Zeljko Kopic după egalul cu FC Voluntari

Zeljko Kopic Dinamo fc voluntari Superliga Zeljko Kopic, antrenor Dinamo
Data publicarii: Vineri 26 Aprilie 2024, 22:32
Data actualizarii: Vineri 26 Aprilie 2024, 22:34

Dinamo a făcut doar egal cu FC Voluntari, scor 1-1 (1-1), vineri seara, pe Stadionul Arcul de Triumf, în etapa a șaptea play-out-ului Superligii și a ratat o nouă șansă de a ieși din zona retrogradării.

La finalul meciului, antrenorul lui Dinamo, Zeljko Kopic, și-a asumat vina pentru situația în care se află echipa.

"Nu am reușit să reparăm greșelile de la ultimul meci. Nu comntez fazele de arbitraj.

Este foarte greu. Nu mai este totul în mâinile noastre acum, dar încă sperăm să ne salvăm de la retrogradare.

A fost al treilea meci la rând și speram să obțin o energie mai bune pe gazon aducând jucători de pe bancă. Situația este foarte dificilă și băieții înțeleg acest lucru.

Fanii sunt triști pentru că pun suflet pentru această echipă, au fost mereu alături de noi și ne-au împins de la spete.

Mă simt vinovat, pentru că eu sunt principalul responsabil pentru rezultate. Ne pregătim bine de la un meci la altul, însă nu reușim să marcăm", a spus Zeljko Kopic la finalul meciului cu Voluntari.

Dinamo - FC Voluntari, 1-1

Dinamoviștii au deschis scorul în minutul 35 al meciului, prin Gnahore, însă ilfovenii au restabilit egalitatea două minute mai târziu, prin Cascini. S-a încheiat 1-1.

În urma acestui rezultat, Dinamo ocupă locul 15 în clasament, cu 21 puncte, în timp ce FC Voluntari a rămas pe 12, cu 23 de puncte.

Etapa viitoare, Dinamo se va deplasa la Cluj, pentru meciul cu Universitatea, în timp ce FC Voluntari va juca pe terenul lui FC Botoșani.