Jucătorul de la FCSB care l-a impresionat pe Mihai Stoica: ”Chiar mi-a plăcut”

Mihai Stoica eduard radaslavescu FCSB Superliga Mihai Stoica / Sursă Foto - Gabi Chirea
Data publicarii: Luni 13 Noiembrie 2023, 23:53
Data actualizarii: Luni 13 Noiembrie 2023, 23:53

Gigi Becali a analizat partida celor de la FCSB, câștigată cu FCU Craiova, scor 2-1.

Vicecampioana României a profitat de pașii greșiți făcuți de CFR Cluj și Rapid, care s-au încurcat în această etapă, și s-a distanțat la trei puncte de locul doi după 16 etape.

Florinel Coman și Darius Olaru (penalty) au adus victoria echipei lui Gigi Becali în fața celor de la FCU Craiova. După meci, omul care decide totul la FCSB a avut și un remarcat.

Mihai Stoica: ”Mie mi-a plăcut Radaslavescu”

Mihai Stoica, managerul general de la FCSB, a remarcat evoluția solidă a lui Eduard Radaslavescu (19 ani), titularizat pentru prima oară în acest sezon în echipa lui Gigi Becali.

Oficialul vicecampioanei a scos în evidență efortul depus de tânărul fotbalist după ce FCSB a rămas în zece oameni (Vali Crețu a fost eliminat în minutul 57).

„Chiar dacă a intrat mai greu în meci Radaslavescu, ultimele 30 de minute, când noi am rămas în zece și aveam nevoie de jucători care să facă efort, el a fost unul dintre jucătorii care au alergat de au rupt.

Mie mi-a plăcut cum a terminat meciul. Chiar mi-a plăcut cum a terminat meciul. L-am trecut la capitolul plusuri, vorbesc de atitudine și de percepția mea”, a spus Mihai Stoica, la Orange Sport.

Evaluat la 550.000 de euro de site-urile de specialitate, Radaslavescu a evoluat în nouă partide pentru FCSB în acest sezon, majoritatea din postura de rezervă.

În vara anului 2022, Gigi Becali plătea 850.000 de euro pentru a-l transfera pe mijlocaș de la Farul Constanța.

FCSB - FCU Craiova 2-1. Vicecampioana s-a distanțat în fruntea clasamentului

Roș-albaștrii au deschis scorul în prima repriză, grație reușitei lui Florinel Coman din minutul nouă. Winger-ul a executat cu finețe o lovitură liberă din banda dreaptă.

În minutul 12, Darius Olaru a majorat diferența după ce a fructificat o lovitură de la 11 metri. În partea secundă, Blănuță a înscris pentru FCU Craiova în minutul 65.

Cu un om în minus, după ce Vali Crețu a văzut cartonașul roșu în minutul 57 în urma unei intrări dure la Bahassa, FCSB a câștigat cu 2-1 și a obținut toate cele trei puncte.