Ironia lui Gigi Becali la adresa lui Valentin Crețu, după eliminarea din meciul cu FCU Craiova

Valentin Cretu FCSB FCU Craiova Gigi Becali Superliga
Data publicarii: Luni 13 Noiembrie 2023, 11:21
Data actualizarii: Luni 13 Noiembrie 2023, 11:35

FCSB a revenit pe primul loc în Superligă după ce a învins-o pe FCU Craiova cu scorul de 2-1, pe Arena Naţională, într-un meci din etapa a 16-a.

FCSB a condus cu 2-0 după primul sfert de oră, după golurile marcate de Florinel Coman (9), din lovitură liberă, şi de Darius Olaru (12 - penalty). FCU Craiova a redus din diferenţă prin Vladislav Blănuţă (65), cu o lovitură de cap.

Vicecampioana României a jucat în zece oameni din minutul 57, când Valentin Creţu a fost eliminat pentru o intrare dură la Yassine Bahassa.

FCSB venea după trei meciuri consecutive fără victorie în campionat, două egaluri şi un eşec. De cealaltă parte, FCU Craiova a ajuns la şapte etape consecutive fără victorie, trei egaluri şi patru eşecuri.

Reacția lui Gigi Becali după eliminarea lui Valentin Crețu

Patronul echipei nu l-a menajat pe fundașul dreapta după ce a primit cartonaș roșu în partida cu FCU Craiova.

"Extraordinar a jucat! Îţi dai seama, ce dăruire, să joci cu un om în minus şi să câştigi meciul, vai, vai, vai, ce extraordinar! Am vrut să îl schimb la pauza. Am zis, băi, hai să-l schimbăm că ăsta ia al doilea galben.

Nu, domne, că are experienţă. Băi, hai să-l schimbăm. Nu, domne, că are experienţă. Era să-i rupă piciorul, îi rupea piciorul. Nu se face asa ceva", a declarat Gigi Becali.