Jucătorul de top de la Farul Constanța are așteptări mai mari: "Am văzut o nemulțumire din partea lui"

Denis Alibec Farul Constanta Viorel Moldovan Superliga
Data publicarii: Sambata 15 Octombrie 2022, 22:05
Data actualizarii: Sambata 15 Octombrie 2022, 22:27

Farul Constanţa a învins-o pe Universitatea Cluj cu scorul de 2-0, pe teren propriu, într-un meci din etapa a 14-a a Superligii de fotbal.

Liderul a reuşit a cincea victorie consecutivă în campionat prin golurile marcate de Alexi Pitu (minutul 31) şi Andrei Artean (minutul 51).

Farul Constanța, care nu a primit gol în ultimele trei partide, a bifat a zecea victorie în acest sezon şi a cincea consecutivă pe teren propriu. Universitatea Cluj venea după cinci meciuri fără înfrângere în Superligă, trei victorii şi două egaluri.

Denis Alibec, lăudat de Viorel Moldovan

După câteva sezoane în care a avut prestații, Denis Alibec pare să-și fi regăsit forma la Farul Constanța.

"În campionatul intern, foarte ok, surprinzător de bine, a slăbit destul de mult, e într-o formă bună, s-a zbătut la naţională, dar nu a avut realizări.

Şi el beneficiază de prea puţine mingi, am văzut o nemulţumire din partea lui, poate fi pus mai mult în evidenţă, jocul la Farul îl avantajează.

Vreau mai mult de la el, de ce să spun că e bun pentru campionatul intern?  Vreau să spun 'Bravo, Alibec, i-ai făcut pe ăia varză' la nivel internaţional.

E un atacant pe care ne bazăm, dar trebuie să demonstreze la nivel internaţional", a declarat Viorel Moldovan, pentru Orange Sport.