Ionut Popa: "Vreau sa fiu arbitrat corect"

Ionut Popa Liga I Poli Iasi Steaua Superliga
Data publicarii: Vineri 08 August 2008, 23:09
Data actualizarii: Vineri 08 August 2008, 23:20

Antrenorul lui Poli Iasi arunca vina pe arbitrii dupa infrangerea suferita in fata Stelei pe teren propriu, luand apararea jucatorilor sai.

"Eu zic ca in prima repriza am jucat exceptional. Stelistii nici nu au contat in prima repriza dar in final au castigat. Nu am inteles de ce s-a intamplat asa, as vrea sa se analizeze lucrurile din meciurile trecute cum am primit golurile, atat cu Craiova cat si cu Vaslui. Sa dam mereu vina pe jucatori? Vreau sa fiu arbitrat corect suntem chiar asa de urati sau rai? Norrmal cand la 1-0 cand iei si autogol si gol in minutul 90 nu mai joci cum trebuie, dar din pacate ne-am lasat descoperiti si s-a dovedit inca o data ca echipa nu se poate exprima in sistemul pe care l-am impus. Am ajuns pe ultimul loc poate de aici ne saltam. Daca esti pe ultimul loc mai jos nu ai unde sa te duci." a declarat Ionut Popa la conferinta de presa dupa meciul pierdut in fata Stelei cu scorul de 2-0.