Vaslui 1 - 0 Gloria Bistrita (Temwanjera, min 54)

FC Vaslui Gloria Bistrita Superliga
Data publicarii: Vineri 08 August 2008, 21:44
Data actualizarii: Vineri 08 August 2008, 22:54
Vasluiul a resuit sa castige meciul din etapa a treia contra celor de la Gloria Bistrita, prin golul lui Temwanjera.

FC Vaslui:1. Kuciak, 27. Hugo Luz, 29. D. Munteanu, 28. Canu, 15. Buhus, 4. Genchev , 16. Aliuta, 21. Ndoye, 20. Ljubinkovic, 9. Burdujan, 19. Temwanjera

Gloria Bistrita: 12. Tatarusanu, 15. Miclaus, 18. Frasinescu, 19. Fl. Moldovan, 22. Panc, 14. Sebastian Achim, 21. R. Marginean, 25. Sabou, 24. Hora, 7. Coroian, 8. Diogo

minutul 90+3 - Final meci Arbitrul Robert Dumitru pune capat meciului. FC Vaslui castiga la limita partida cu Gloria Bistrita, dupa golul lui Temwanjera

minutul 90 - De la margine se arata 3 minute de prelungire

minutul 87 - Schimbare O noua schimbare la Vaslui. Iese Temwanjera, intra Matei

minutul 86 - Ocazie pentru echipa gazda. N. Jovanovic scapa spre poarta Gloriei, dar iese Tatarusanu in afara careului si respinge în aut

minutul 81 - Schimbare Prima schimbare si la vasluieni. Iese Aliuta, intra Ghiorghiu

minutul 66 - Schimbare O noua schimbare la Gloria. Iese Miclaus, intra Diogo

minutul 64 - Cartonas galben Frasinescu vede primul cartonas galben al partidei, pentru un fault din spate la un adversar

minutul 58 - Schimbare Sabau face prima mutare a partidei. Il scoate pe Hora si-l introduce pe Negrean

minutul 54 - Gol FC VASLUI. O noua centrare a lui Ghencev, iar Temwanjera introduce balonul in plasa, din 2 metri, dupa o alunecare

minutul 51 - Ocazie pentru vasluieni. Centrare Ghencev, cap Burdujan din cativa metri, dar retine Tararusanu

minutul 46 - Inceput repriza a doua Arbitrul Robert Dumitru flueira debutul reprizei secunde

minutul 45+2 Final prima repriza Robert Dumitru fluiera finalul primei reprize. La pauza, scorul este egal 0-0

minutul 42 - Ocazie pentru Vaslui. Incursiune de 30 de metri a lui N'Doye, care suteaza apoi din 16 metri, peste poarta lui Tatarusanu

minutul 34 - Faza controversata in careul Gloriei. Aliuta patrunde in careul bistritenilor, loveste balonul cu genunchiul, iar acesta sare apoi in bratul lui Florin Moldovan. Robert Dumitru nu dicteaza nimic

mintul 21 - O noua ocazie a ardelenilor. Sutul lui Coroian, din 20 de metri, pozitie centrala, trece putin pe langa poarta Vasluiului

minutul 18 - Replica Gloriei vine imediat. Achim a scapat pe partea dreapta, si a sutat din interiorul careului, dar a aparat Kuciak

minutul 17 - Prima ocazie importanta apartine gazdelor. Centrarea lui Buhus, de pe partea dreapta, este reluata de Burdujan cu capul, din 8 metri, putin pe langa poarta

minutul 11 - FC Vaslui domina inceputul de partida, fara a pune in mare pericol poarta lui Tatarusanu

minutul 1 - Inceput de joc Arbitrul Robert Dumitru a fluierat inceputul partidei FC Vaslui - Gloria Bistrita, din etapa a 3-a a Ligii I