Întrebat despre jocul lui FCU Craiova, Andrei Ivan a răspuns sincer

Andrei Ivan Superliga
Data publicarii: Luni 08 August 2022, 08:50
Data actualizarii: Luni 08 August 2022, 09:11

FCU Craiova - Universitatea Craiova 1-2, într-un meci plin de evenimente, jucat duminică seara, pe "Ion Oblemenco".

Universitatea Craiova și-a adjudecat prima victorie din acest sezon după ce a învins-o duminică seara, în deplasare, pe FCU Craiova, scor 2-1 (2-0).

Andrei Ivan a impresionat prin atitudinea sinceră de la finalul partidei.

Andrei Ivan: "Ne-au cam dominat"

"Nu îmi place (n.r. - cum joacă Universitatea Craiova), dar jucăm din 3 în 3 zile, s-a văzut oboseala și azi. Ne-au cam dominat, dar cele trei puncte sunt importante. Nu e vorba că nu pot, doar că la fiecare duel sunt lovit în zona în care am probleme.

Așa a fost să fie, nu știu. Nu îmi este frică, astăzi am jucat doar o repriză, probabil m-a scos ca să fiu apt cu Zorya. Sper să fiu sănătos, asta e cel mai important. Două galerii frumoase, a fost un stadion plin, am fost susținuți de fanii noștri.

În Polonia ne-au dominat foarte rău, am văzut și fizic, s-a văzut tot meciul, dar o să vedem de mâine ce o să facem cu cei de la Zorya", a declarat extrema Universității, potrivit Digi Sport.

Meciul de pe "Ion Oblemenco" a făcut parte din etapa a patra a Superligii și a conținut un moment care a aprins spiritele. Istvan Kovacs a dictat a doua lovitură de la 11 metri pentru echipa lui Laszlo Balint fără să mai consulte Sistemul de Arbitraj Video.

Centralul din Carei a dictat un nou penalty în minutul 45+2 pentru un presupus henț al lui Bahassa în careu. Sergiu Hanca a șutat din lovitură liberă, iar jucătorul lui FCU a blocat.

Reluările par să arate că Bahassa a lovit balonul cu capul, nu cu brațul! Sigur pe el, arbitrul care va conduce meciuri la CM din Qatar nu a mai mers la monitorul VAR pentru a revedea faza.