Dinamo da doua goluri in doua minute si castiga pentru Ciobi! Dinamo 2 - 1 Maccabi

Ronny Levy Dinamo Superliga
Data publicarii: Luni 04 Iulie 2011, 17:20
Data actualizarii: Luni 04 Iulie 2011, 19:24

Crisan si Liviu Ganea au dat doua goluri in doua minute pentru Dinamo, care a castigat inca un amical de Liga!

Crisan si Liviu Ganea au marcat in minutele 76 si 77 pentru Dinamo, care castiga al doilea amical tare la rand, dupa ce a batut-o si pe Basel cu 2-1.

LIVE TEXT:

min 90: S-a terminat meciul!

min 77: GOL DINAMO! Cazacu trimite pentru Marius Niculae, atacantul revenit de la Kavala deviaza involuntar pentru Ganea, care trage din prima si inscrie!

min 76: GOL DINAMO! Crisan apare excelent in 6 metri dupa un corner de pe partea dreapta, reia din pozitie excelenta centrarea lui Catalin Munteanu si restabileste egalitatea

min 66: Bakaj intra in careu si cade in duel cu un adversar! Arbitrul da penalty! Liviu Ganea executa in forta, dar mingea loveste bara transversala!

Dinamo joaca acum in formula: Naumovski - Scarlatache, Moti, Crisan, Pulhac - Chiacu, Kone, Bakaj, Munteanu - L. Ganea, M. Niculae

min 60: Chiacu rateaza din careu in situatie de 1 contra 1 cu portarul advers.

Dupa pauza, Liviu Ciobotariu a schimbat aproape toata echipa.

min 47: Chiacu trage de la marginea careului, portarul advers retine.

min 46: A inceput repriza a doua!

min 45: S-a incheiat prima repriza!

min 43: Rus intra in careu, incearca pasa pentru Tucudean aflat in pozitie ideala, la 7 metri de poarta, dar assistul sau e blocat de fundasii lui Maccabi

min 29: Torje intra in careu si poate suta, insa este blocat chiar in momentul in care se pregatea sa traga

min 21: Danciulescu profita de eroarea portarului advers, trage din afara careului, lateral stanga, un fundas de la Maccabi intervine in ultimul moment si respinge!

min 14: GOL MACCABI! Dvalishvili deschide scorul din cativa metri dupa o centrare de pe partea stanga! Dragos Grigore a lasat mingea sa treaca prin fata sa, fara sa incerce macar sa intervina!

min 6: Paun centreaza de pe stanga pentru Danciulescu, aflat in careu, dar atacantul lui Dinamo nu pune poarta adversa in pericol.

min 1: A inceput meciul!
_________________________________________________________________________________________

Dinamo: Balgradean - Rus, Grigore, Diabate, Musat - Torje, Margaritescu, Patrascu, Paun - Danciulescu, Tucudean