Inca o lovitura pentru Reghe! Un jucator vrea sa plece in iarna de la Steaua! Oferta primita de la o echipa din Romania:

Steaua Liga 1 Mihai Costea Superliga
Data publicarii: Joi 28 Noiembrie 2013, 15:49
Data actualizarii: Joi 28 Noiembrie 2013, 16:03

Pe langa jucatorii carora le expira contractul in vara, mai exista un jucator care isi doreste sa plece de la Steaua.

Mihai Costea s-a saturat sa stea degeaba la Steaua. Atacantul adus pentru 1,4 milioane de euro de la Universitatea Craiova isi doreste sa plece dupa ce nu a jucat decat un meci ca titular in acest sezon, la victoria cu 4-0 in fata celor de la Avantul Barsana. De asemenea, el a mai prins lotul in Supercupa cu Petrolul insa n-a jucat vreun minut si in partida de campionat cu Gaz Metan, scor 2-2, cand a intrat pe teren in minutul 36.

De atacantul de 25 de ani se intereseaza CS Universitatea, echipa Olgutei Vasilescu.

"I-am zis lui Badea ca Mihai Costea e un atacant foarte bun. Il cunosc foarte bine si am mare incredere in el. Ramane sa discutam in iarna, sa vedem in ce conditii", a declarat Silvian Cristescu, team managerul CS "U" pentru Fanatik.

Steaua poate sa ramana in iarna si fara Bourceanu si Tatarusanu, cei care intra in ultimele 6 luni de contract, dar si fara Piovaccari, cel care s-ar putea intoarce in Italia.