FOTO ȘI VIDEO Imaginile bucuriei la Arad, după ce UTA a învins-o pe Dinamo București în prelungiri

Data publicarii: Luni 06 Noiembrie 2023, 20:44
Data actualizarii: Luni 06 Noiembrie 2023, 20:49

UTA Arad - Dinamo București s-a încheiat 2-1.

Cele două echipe s-au întâlnit în a 15-a etapă din sezonul regulat al Superligii României pe stadionul „Francisc von Neuman” din Arad. În ultima confruntare, UTA și Dinamo au remizat în mai 2022, scor 1-1.

Elevii lui Mircea Rednic s-au bucurat alături de fani la finalul meciului. Au cântat, aplaudat și au ascultat muzică alături de suporterii celor de la UTA Arad, lângă peluză.

• Imaginile bucuriei la Arad, după ce UTA a învins-o pe Dinamo București în prelungiri / Sursă Foto - Sport.ro

Pentru arădeni a fost a doua victorie consecutivă în campionat și a venit ca o gură de aer. UTA s-a distanțat de „zona fierbinte” a campionatului și se situează acum pe locul 10 cu 18 puncte.

Formația dirijată de Mircea Rednic se va înfrunta cu Oțelul Galați în următoarea etapă luni, 13 noiembrie, de la ora 20:30. Partida va fi LIVE TEXT pe www.sport.ro, dar și pe Facebook Sport.ro.

UTA Arad - Dinamo București 2-1

Dennis Politic a deschis scorul pe „Francisc von Neuman” în startul meciului, mai exact în al optulea minut. Pe finalul primei părți, Claudiu Micovschi a restabilit egalitatea, în minutul 41.

După ce Dinamo s-a jucat cu ocaziile la poarta adversă în repriza secundă, UTA Arad a dat lovitura în prelungiri, când Marcelo Freitas a fructificat o lovitură de pedeapsă în minutul 90+4.

Echipele de start

• UTA Arad: Iacob - Conte, Stolnik, Dumitrașcu - Căpușă, Mihai, Freitas, Fabry (Pop 82') - Micovschi (Omondi 68'), Luckassen (Cooper 68'), Ofosu (Stahl 35')

Rezerve: Kucher - Carp, Diogo Rodrigues, Omondi, Stahl, Pop, Iurasciuc, Cooper, Marku

Antrenor: Mircea Rednic

• Dinamo: Golubovic - Costin, Lucas Alves, Homawoo, Amzăr - Roșu (72'), Bena (Larrucea 83'), Ilic - Ghezali, Abdallah (Gregorio 68'), Politic (Bani 83')

Rezerve: Began - De Moura, Roșu, Gregorio, Larrucea, Iglesias, Bani, Patriche, R. Grigore

Antrenor: Ovidiu Burcă