Ilie Dumitrescu a tras concluzia după primele 45 de minute din Dinamo - FCSB

Dinamo - FCSB Ilie Dumitrescu Superliga Superliga Ilie Dumitrescu
Data publicarii: Duminica 26 Noiembrie 2023, 21:50
Data actualizarii: Duminica 26 Noiembrie 2023, 21:49

Dinamo - FCSB, LIVE TEXT - AICI.

Cele două echipe s-au întâlnit în a 17-a etapă din primul eșalon al României duminică seară, pe cel mai mare stadion al țării, Arena Națională. Iulian Călin a fost arbitrul de centru al meciului.

Ilie Dumitrescu, fost internațional român, a vorbit despre prima parte a derby-ului de pe Arena Națională și a subliniat faptul că Florinel Coman și David Miculescu nu au avut o evoluție atât de bună în primele 45 de minute de joc.

• De asemenea, Ilie Dumitrescu a remarcat un singur lucru la echipa pregătită de Elias Charalambous: posesia

"Doar la posesie e impresionant, în rest foarte puține faze de gol. Suferă în mijloc. Nici Coman, nici Miculescu nu au făcut o repriză bună. A fost o singură situație", a spus Ilie Dumitrescu la televiziunea DigiSport.

FCSB și Dinamo, în campionat, înainte de înfruntarea directă de duminică, 26 noiembrie

Ultima confruntare FCSB - Dinamo s-a întâmplat în turul sezonului regulat. Echipa lui Elias Charalambous a reușit să câștige pe teren propriu cu 2-1, în a doua etapă din Superliga.

Înainte de a 17-a etapă, FCSB se află pe primul loc cu 34 de puncte. În consecință, gruparea roș-albastră a înregistrat 10 victorii, patru rezultate de egalitate și două înfrângeri până acum.

De cealaltă parte, Dinamo București se situează în "zona fierbinte" a clasamentului, pe locul 15, cu 10 puncte. Trupa lui Ovidiu Burcă a obținut până acum, așadar, doar două victorii, patru remie și 10 eșecuri.