Reacția lui Alex Mitriță după ce a strălucit în Oțelul Galați - Universitatea Craiova 1-3

alex mitrita Oțelul - Universitatea Craiova Superliga
Alexandru Hațieganu
Data publicarii: Duminica 26 Noiembrie 2023, 21:25
Data actualizarii: Duminica 26 Noiembrie 2023, 21:33

Căpitanul oltenilor a reușit o triplă în meciul din etapa a 17-a Superligii.

Oțelul - U Craiova 1-3

Echipa lui Dorinel Munteanu a deschis scorul, dar în actul secund Craiova a dominat clar și Alex Mitriță a marcat de trei ori, într-un meci care a început cu o întârziere de o oră din cauza zăpezii care acoperea gazonul din Galați.

Mitriță i-a felicitat pe cei din Galați pentru felul în care au gestionat situația în privința gazonului și a răspuns când a fost întrebat despre echipa națională.

Reacția lui Alex Mitriță

”Vreau să îi felicit pe cei de la Galați pentru efortul depus pentru a se juca. Sunt bucuros că am marcat trei goluri, dar suntem fericiți că am câștigat azi pe un teren foarte greu. O primă repriză nu prea bună, dar ne-am revenit total după pauză.

Am avut ceva discuții, trebuia să ieșim pe teren să arătăm de ce suntem în stare. Era (n.red. Ivaylo Petev) tot ce avea nevoie echipa, suntem bucuroși că îl avem alături. Se vede că suntem într-o altă formă și suntem bucuroși. A adus altă mentalitate, muncă la antrenament, seriozitate.

Vrem să dăm totul și să câștigăm cât mai multe puncte. Vreau să îmi fac treaba cât mai bine. Cu victorii, goluri, assisturi, Mister (n.red. Edi Iordănescu) va avea ochi și pentru mine”, a spus Alex Mitriță, potrivit digisport.

OŢELUL GALAŢI: Dur Bozoancă – Zhelev (Adăscăliţei 62), J. Cisse, Lovric, Miguel Silva – Jardan (Ariel Lopez 69), Zivulic, Samuel Teles (I. Neagu 60) – Maciel (Fatai 60), Al. Pop, Bodişteanu (R. Tănasă 69). ANTRENOR: Dorinel Munteanu

UNIVERSITATEA CRAIOVA: L. Popescu - Căpăţînă, Screciu, Raul Silva, Bancu - A. Creţu, Mateiu (Kurtic 85) – Danciu (Baiaram 85), A. Ivan (Roguljic 72), Al. Mitriţă – Koljic (Markovic 34). ANTRENOR: Ivaylo Petev