HERMANNSTADT 0-1 GAZ METAN | Echipa din Medias urca pe locul 4 si e la 2 puncte de FCSB

Hermannstadt gaz metan Superliga HERMANNSTADT - GAZ METAN LIVE
Data publicarii: Sambata 01 Septembrie 2018, 17:00
Data actualizarii: Sambata 01 Septembrie 2018, 18:12

Comentam impreuna partida HERMANNSTADT - GAZ METAN pe www.sport.ro si in aplicatia Sport.ro.

AFC HERMANNSTADT 0-1 GAZ METAN MEDIAS

FINAL DE MECI! Cei de la Medias obtin cele trei puncte in deplasare, prin reusita lui Cretu din minutul 66. Gazdele au avut un gol anulat in minutul 1 al partidei si o situatie de penalty la care arbitrul nu a acordat nimic.

Min 66. GOOOL GAZ METAN! Valentin Cretu reuseste sa inscrie cu emotii! Fortes rateaza incredibil si nimereste bara, apoi Cretu intra in posesia balonului si deschide scorul!
Min 46.
A inceput repriza a doua!

PAUZA

Min 33. Situatie controversata! Gaz Metan putea primi penalty, dupa o situatie de hent la Daniel Tatar! Totusi, arbitrul nu a dat nimic
Min 1. Blanaru inscrie in secunda 50 a partidei, insa reusita este anulata pentru offside.

ECHIPELE DE START

Hermannstadt: Cabuz - Coman, Pirvulescu, Mijuskovic, Tatar, Dandea, Dilbea, Petrescu, Chalkiadakis, Rusu, Blanaru

Gaz Metan: Plesca - Cretu, Constantin, Cristea, Trif, Fofana, Coimbra, Caiado, Lopes, Olaru, Fortes