George Florescu a ajuns in Liga I! Ce echipa l-a primit la antrenament:
![George Florescu a ajuns in Liga I! Ce echipa l-a primit la antrenament: Gorge Florescu](https://res.sport.ro/assets/sport/2011/04/19/image_galleries/123321/gorge-florescu-a-ajuns-in-liga-i-ce-echipa-l-a-primit-la-antrenament_size6.jpg)
Jucatorul preferat al lui Razvan Lucescu a ajuns in Liga I. Nu are contract cu niciun club, iar echipa lui Florian Walter l-a primit cu bratele deschise sa se antreneze.
Florescu, originar din Cluj-Napoca, a venit la sedinta de pregatire insotit de jucatorul Universitatii, Alexandru Pacurar, si a spus ca se bucura ca a revenit acasa.
Antrenorul Ionut Badea a declarat ca Florescu nu a semnat niciun contract cu Universitatea Cluj. "In momentul de fata, Florescu nu a semnat cu Universitatea. Stiu ca Florian Walter i-a facut o oferta inaintea meciului nationalei cu Bosnia-Hertegovina, de la Zenica, insa din ce am inteles jucatorul vrea sa-si continue cariera in strainatate. Este un jucator valoros si orice antrenor si l-ar dori", a afirmat Badea.
Mijlocasul George Florescu, in varsta de 26 de ani, a jucat in cariera sa la formatiile Universitatea Cluj, Serif Tiraspol, Torpedo Moscova, Midtjylland si Alania Vladikavkaz.
Urmăriți SPORT.RO și pe Google News