Gigi Becali FIERBE: Steaua, campioana amenzilor! Cat il costa incidentele de la derbyul cu Dinamo:

Steaua Gigi Becali Superliga
Data publicarii: Marti 26 Aprilie 2011, 13:15
Data actualizarii: Marti 26 Aprilie 2011, 13:15

Steaua a fost amendata pentru incidentele de la meciul cu Dinamo. Un verdict in cazul incidentelor provocate de fanii echipei din Stefan cel Mare va fi dat vineri.

Comisia de Disciplina a LPF a sanctionat, marti, FC Steaua cu o penalitate sportiva de 15.000 de lei, pentru torte si alte obiecte aruncate spre teren de fanii stelisti si a amanat pentru vineri judecarea incidentelor provocate de suporterii dinamovisti la derbiul campionatului.

Steaua a fost amendata pentru ca, in minutele 2-3, galeria echipei gazda de la peluza a aprins cateva torte, una dintre ele fiind aruncata in teren, si pentru ca, in minutul 84, de la tribuna I s-a aruncat in zona suprafetei tehnice o sticla de plastic si o punga de seminte, fara a lovi pe cineva, a declarat pentru MEDIAFAX presedintele comisiei, Ion Neagu.

Incidentul mentionat in raportul observatorului si amanat pentru vineri a fost cel din minutul 12, cand galeria oaspete a aruncat torte aprinse catre teren, trei dintre ele cazand in suprafata de joc langa steagul de colt, fara a lovi pe nimeni.
Meciul Steaua - Dinamo, din etapa a XXVIII-a a Ligii I, s-a incheiat cu victoria oaspetilor, cu scorul de 1-0.

Sursa: Mediafax!