La doar o zi după ce FCSB cucerea Supercupa României, fundașul Siyabonga Ngezana s-a distrat până spre dimineață la festivalul Neversea Kapital din București.

Reacția lui Gigi Becali după ce Ngezana a fost surprins la Neversea la 4 dimineața

Chiar dacă părea că gestul fotbalistului îl va deranja pe Gigi Becali, finanțatorul roș-albaștrilor a mărturisit că nu este supărat pe fundașul sud-african, atât timp cât randamentul său din teren nu este afectat. Mai mult decât atât, Becali spune că Ngezana a fost însoțit și de Joyskim Dawa, camerunezul care se reface încă după accidentarea suferită la echipa națională la finalul sezonului trecut.

A fost Ngezana, cu Dawa și cu Baba. Au fost, au zis că au stat o jumătate de oră. Eu las oamenii să facă ce vor, e libertatea lor. El trebuie să știe că dacă nu va da randament, o să stea pe bară. E problema lui, e viața lui. Ngezana doarme două zile și îl dă la o parte pe atacant, doar îi pune umărul, ăla e forță a naturii. Contează randamentul, să fie sănătoși, să facă ce vor, nu stau eu să păzesc oamenii, eu am nevoie de disciplină în cantonament și la programul meu. În timpul liber, să facă ce vor ei, să fie sănătoși”, a spus Gigi Becali la Digi Sport.

Gigi Becali: ”La festivaluri vor teribilism, drogangeală, curvăsăreală!”

Finanțatorul a vorbit și despre Festobal, festivalul de manele care ar fi trebuit să aibă loc pe Arena Națională. Becali spune că festivalul a fost mutat de pe Arena Națională, deoarece biletele nu se vindeau nici după reducerea prețurilor. Apoi, finanțatorul de la FCSB a avut un discurs acid cu privire la festivalurile în vogă organizate în România.

Nu s-a prezentat pentru că nu scoteau banii, biletele erau 200, apoi au scăzut la 50 și tot nu vindeau. Omul, dacă vrea manele, ascultă el manele. La concertele alea cu străini, ei merg pentru efecte, pentru bubuială, pentru lumini, pentru nebunie, artificii. Ei nu merg să asculte muzică, manele.

Ei vor nebunia. Vor teribilism, drogangeală, curvăsăreală. La manele pentru ce? Ce să îi atragă la manele? Ce să facă la manele? Se duce tineretul la manele? Tineretul vrea bubuială, nebunie, artificii, să țipe, să urle, să danseze. Important e că va fi meciul acolo. Vom juca acolo și meciul cu Dinamo și e foarte bine așa”, a continuat Becali.