Gică Popescu, verdict dur pentru echipa lui Mutu după FCSB - Rapid 3-1: „Era previzibil totul”

fcsb - rapid Gica Popescu Superliga Superliga Gica Popescu recunoaste greselile facute de la Viitorul! "Din pacate am deviat de la identitate! De acum vom reveni la ce am fost"
Data publicarii: Duminica 06 Noiembrie 2022, 23:22
Data actualizarii: Duminica 06 Noiembrie 2022, 23:20

FCSB - Rapid s-a încheiat 3-1, cu toate cele trei puncte mergând la gruparea roș-albastră.

Din articol

Gică Popescu a fost categoric atunci când a vorbit despre meciul FCSB - Rapid, susținut în fața a peste 30 de mii de suporteri pe National Arena.

Fostul jucător din Generația de Aur a evidențiat faptul că abordarea Rapidului a fost de nerecunoscut și, totodată, a precizat faptul că FCSB a fost ofensivă încă din primul minut.

„Eu cred că deznodământul acestui joc era unul previzibil, din abordarea văzută la începutul jocului. FCSB a fost ofensivă, au avut o abordare foarte sus.

Rapidul a fost de nerecunoscut. Nu știam care e abordarea lor, vor să atace, nu vor?”, a spus Gică Popescu la televiziunea Prima Sport.

FCSB - Rapid 3-1

FCSB s-a impus cu 3-1 în fața lui Rapid București, care nu a evoluat așa cum a făcut-o în ultimul timp, în deplasare, pe Arena Națională. Pe stadion au fost prezenți peste 31 de mii de suporteri, care au făcut o atmosferă „de vis”.

Andrei Cordea a deschis scorul pentru FCSB în minutul 14, după o pasă excelentă dată de Tavi Popescu. În minutul 29, Andrea Compagno a majorat diferența, după ce a speculat o eroare în defensiva Rapidului.

„Perla” lui Gigi Becali, Tavi Popescu, s-a impus și el pe tabelă, în minutul 57, după o cursă excelentă făcută de Andrei Cordea până aproape de poarta lui Horațiu Moldovan care i-a pasat, în cele din urmă, decisiv.

Giuleștenii au redus diferența prin Dugandzic din penalty în minutul 76, dar, cu un om în minus, pentru că Morais a luat roșu în minutul 70, nu au mai reușit să modifice scorul de pe tabelă, iar meciul s-a încheiat 3-1.