VIDEO EXCLUSIV Gheorghe Mustață a făcut lumină: „Nu este adevărat nimic”. La ce s-a referit liderul galeriei FCSB

Data publicarii: Luni 17 Octombrie 2022, 17:12
Data actualizarii: Luni 17 Octombrie 2022, 17:37

Gheorghe Mustață a avut o intervenție telefonică la PRO ARENA, în cadrul emisiunii Ora Exactă în Sport.

În minutul 35 al partidei FCSB - UTA Arad de pe Arena Națională, galeria roș-albaștrilor a oferit un show pirotehnic, iar arbitrul colțescu a întrerupt jocul timp de trei minute.

Unul dintre ultrașii FCSB-ului a aruncat cu o petardă spre teren, aproape de Ștefan Târnovanu care a tresărit, iar Gheorghe Mustață, liderul galeriei, a mărturisit că nimic nu a fost intenționat.

Mustață: „Nu este adevărat nimic”

„Un baiat de la nu știu ce ziar a scris că, vezi doamne, noi am dat cu fumigene sau cu petarde în Târnovanu. Nu este adevărat nimic.

Târnovanu este jucătorul nostru, noi nu suntem supărați pe el. Trebuie să înțeleagă că ăștia sunt suporterii și că la nervi și supărare toată lumea înjură, dar după aia suntem alături de ei.

Nu este nimic adevărat. Nimeni nu și-a permis să înjure jucătorii la acest meci. Am fost alături de ei, i-am încurajat și așa va fi în continuare”, a evidențiat Gheorghe Mustață la emisiune.

FCSB - UTA Arad 2-1

FCSB a început dur jocul de pe Arena Națională cu UTA Arad. Darius Olaru a deschis scorul cu o superexecuție în minutul 16, iar Andrea Compagno a majorat diferența din penalty în minutul 89, în partea a doua a meciului.

În minutele de prelungiri, Claudiu Keșeru a oferit un șoc pe final grupării roș-albastre, reducând diferența în minutul 90+1. Însă, tabela nu s-a mai modificat până la fluierul final al arbitrului Sebastia Colțescu, iar formația dirijată de Nicolae Dică s-a bucurat de cele trei puncte.

În următoarea partidă, FCSB o va întâlni din nou pe UTA, dar de data aceasta în Cupa României. Meciul este programat miercuri, 19 octombrie, de la ora 21:00.