Un fleac, i-au ciuruit! Gaz Metan 5-0 Alba Iulia!

Gaz Metan Medias Unirea Alba Iulia Superliga
Data publicarii: Sambata 15 Mai 2010, 18:53
Data actualizarii: Sambata 15 Mai 2010, 19:06

Oamenii lui Pustai s-au dezlantuit, dupa ce au reusit sa se salveze de la retrogradare. Ei a umilit-o pe Alba Iulia, echipa deja retrogradata.

Echipa Gaz Metan Medias a invins, sambata, pe teren propriu, cu scorul de 5-0 (1-0), formatia Unirea Alba Iulia!

Golurile echipei Gaz Metan Medias au fost marcate de Eric, de doua ori, in minutele 40 si 64, Hoban '53, Akaki '71 si Dudita '75.

1-0: in minutul 40 al meciului, Eric de Oliveira a patruns in careul oaspetilor si a sutat de la 14 metri lateral stanga pe coltul scurt al portarului Rotaru care nu a putut respinge.
2-0: in minutul 53, Hoban a primit o pasa de la Eric de Oliveira, a intrat in careu si a sutat pe langa portarul oaspetilor.
3-0: in minutul 64, Eric de Oliveira a reusit dubla dupa ce l-a driblat pe portarul oaspetilor si a sutat in poarta goala.
4-0: in minutul 71, Eric de Oliveira a executat o lovitura libera de pe partea dreapta, mingea fiind reluata cu capul in poarta de Akaki.
5-0, in minutul 75, Dudita a sutat puternic din careu, portarul Rotaru atingand mingea dar nereusind sa evite golul.

Gaz Metan Medias: 30. Buchta - 16. Zaharia, 13. Akaki, 3. Trtovaci, 22. Parvulescu - 5. A. Munteanu, 6. Bozesan (17. Dudita '67), 15. Hoban, 27. Eric - 77. Silvasan (27. Cigan '77), 9. Litu (19. Lazar 59) . Antrenor: Cristian Pustai.
Unirea Alba Iulia: 38. Rotaru - 17. I. Balan (18. Muresan 61), 2. Poverlovici, 3. De Sousa, 23. Bucurica - 7. N. Stanciu, 11. Bruno Enzo (9. Himcinschi 74), 19. Fl. Dan, 5. Dalbea, 14. C. Cristea (21. Stancu '79) - 33. Jovanovici. Antrenor: Blaz Sliskovici.

Cartonase galbene: Parvulescu '43 / Dalbea '18, Fl Dan '27, Balan '32, Cristea
Arbitri: Catalin Popa (central) - Zoltan Szekely, Istvan Miklos Nagy (asistenti) - Teodora Albon (rezerva).
Observatori: Romeo Pascu, Corneliu Fecioru.

La meci au fost prezenti circa 1.500 de spectatori.

Sursa: Mediafax