Galca revine la metoda lui Reghe inaintea meciului cu Gaz Metan! Papp si Rusescu pot debuta la Steaua in aceasta seara! Echipele
![Galca revine la metoda lui Reghe inaintea meciului cu Gaz Metan! Papp si Rusescu pot debuta la Steaua in aceasta seara! Echipele Steaua Costel Galca Gaz Metan Medias](https://res.sport.ro/assets/sport/2014/09/12/image_galleries/335541/galca-revine-la-metoda-lui-reghe-inaintea-meciului-cu-gaz-metan-papp-si-rusescu-pot-debuta-la-steaua-in_size6.jpg)
Pauza pricinuita de meciurile internationale a venit la momentul oportun pentru Steaua, aflata intr-o situatie dificila dupa eliminarea din Liga Campionilor
Un singur gol si acela din penalty a marcat Steaua in ultimele 3 partide oficiale, pierzand cu Ceahlaul si Ludogorets, reusind sa o invinga in ultima etapa pe Viitorul datorita golului lui Iancu din penalty. Pentru partida din aceasta seara, Costel Galca a decis sa adopte o metoda care nu este populara printre fotbalisti - jucatorii au dormit in cantonament inainte de joc si vor ramane si dupa partida!
Pana acum, Galca isi chema jucatorii la stadion cu cateva ore inainte de meci - de acum insa Galca s-a decis sa o ia pe urmele lui Reghe la Steaua si Dan Petrescu la Urziceni.
La partida cu Gaz Metan din aceasta seara de la ora 21.00, la Steaua pot aparea 2 dintre cei 3 jucatori adus dupa eliminarea din play-off-ul Champions League. Paul Papp va fi chiar titular, el inlocuindu-l pe Varela, aflat la echipa nationala. Raul Rusescu ar putea si el sa redebuteze la Steaua, urmand insa sa inceapa partida pe banca de rezerve.
Echipele probabile:
Steaua
Arlauskis - Luchin, Szukala, Papp, Latovlevici - Breeveld, Prepelita - Ad Popa, Chipciu, Parvulescu - Keseru
Gaz Metan
Plesca - Cretu, Trtovac, Mujdragici, Buzean - Todea, Enescu - Romeo, Figliomeni, C Petre - Buziuc
Urmăriți SPORT.RO și pe Google News