Galca, fericit dupa prima victorie contra lui Dinamo: "Era foarte important pentru mine" Ce spune despre gestul lui Sanmartean

Costel Galca Dinamo Steaua Superliga
Data publicarii: Vineri 31 Octombrie 2014, 23:04
Data actualizarii: Vineri 31 Octombrie 2014, 23:05

Steaua 3-0 Dinamo / Costel Galca e fericit ca a debutat cu victorie in cariera de antrenor impotriva marii rivale.

Galca spune ca e multumit de repriza a doua, atunci cand elevii sai au jucat asa cum si-a dorit, in timp ce in prima repriza Dinamo a controlat partida.

Galca a vorbit si despre Sanmartean, care a fost nemultumit in momentul schimbarii. Mijlocasul avea un cartonas galben iar Galca s-a temut de o eventuala eliminare.

"Era un meci important pentru mine, am debutat cu dreptul. Am intrat mult in jocul lor, iar in a doua repriza am reusit sa desfacem mai mult jocul si am profitat de ocazii.

Nu ma gandeam ca vom castiga cu 3-0, am avut o prima repriza mai slaba, e si meritul lui Dinamo ca nu am avut situatii de gol. Pe Keseru il deranja casca, nu e comod sa joci asa, dar ma bucur pentru el ca a marcat, dar si pentru ceilalti marcatori.

Sanmartean avea un cartonas si am preferat sa-l scoatem. Nu e el foarte agresiv, dar se poate intampla orice si sa ia al doilea cartonas.

Nu stiu daca e voie cu petarde pe stadion, au fost prea multe, Arlauskis a cazut de doua ori la pamant, suporterii sa incurajeze echipele.

Ii dedicam victorie lui Rusescu, se va opera, sper sa-l avem cat mai repede si operatia sa aiba succes.

Ma bucur mult pentru rezultat, nu am avut un meci usor, prima repriza a fost foarte grea, dar in a doua repriza am avut ocazii multe de gol, am pasat mai mult in banda si aici am creat superioritate.

Incercam sa ne impunem la fiecare meci, sa dominam adversarul si sa marcam cat mai mult", a declarat Costel Galca la Look TV.