Gafeurul Ligii 1 a devenit erou iar IDOLUL a 45.000 de oameni a ramas fara gloante! Patru intamplari CIUDATE la Steaua 1-1 CFR:

Superliga
Data publicarii: Sambata 10 Decembrie 2011, 21:59
Data actualizarii: Duminica 11 Decembrie 2011, 13:58

Steaua a terminat la egalitate 1-1 cu CFR, dupa un meci in care a ratat cat pentru un tur intreg!

Steaua a inceput bine meciul cu CFR! A dat de trei ori mingea in bara si a mai avut cateva ocazii, printre care "latul" lui Rusescu ce a trecut peste din 6 metri. Printre toate aceste faze s-a strecurat lovitura incredibila de cap a lui Kapetanos, care a planat impetuos deasupra lui Iliev.

0-1 la pauza si Steaua era disperata.

Beto, gafeorul Ligii 1 a avut lipici la minge! Cel mai mare gafeor din Liga 1 in acesta campionat, portarul lui CFR, Beto, a avut lipici la minge pana la golul lui Costea, iar apoi in minutul 88, de doua ori! Trei trei ori l-a salvat bara, in rest si-a facut treaba excelent pentru echipa sa si exasperant pentru stelisti!

Rusescu, salvatorul Stelei in ultimele meciuri, parea sa fi ramas fara munitie! A trimis mingea in bara si chiar peste poarta dintr-o pozitie ideala, in 6 meti! Cei 45.000 de oameni din tribune i-au impins din spate pe jucatorii lui Ilie Stan, insa Rusescu si Bourceanu nu pareau sa gaseasca poarta.

Fratii Costea, criticati de fani dupa evolutiile din ultima vreme si porecliti "Fratii Prostea" au fost aproape sa devina "Fratii Foarfeca", dupa golul marcat de Mihai si executia identica a lui Florin, aparata de Beto.

Golul lui Mihai Costea a picat pe fondul dominarii Stelei, insa nimeni nu s-ar fi asteptat la o asemenea executie: voleu pe spate din marginea careului!

Weldon, cea mai rapida eliminare! A venit apoi minutul 85, cand Muresan a vazut al doilea galben si inclusiv rosu, iar Weldon a fost eliminat la doar un minut de cand a intrat pe teren!

A mai salvat Beto de inca doua ori in prelungiri, si meciul s-a terminat 1-1, cu nota 11 pentru portarul CFR-ului!