VIDEO Florinel Coman, primul gol după un an la FCSB! A refuzat să se bucure

Data publicarii: Joi 28 Iulie 2022, 22:22
Data actualizarii: Joi 28 Iulie 2022, 22:22

Florinel Coman a înscris un gol crucial în meciul FCSB - Saburtalo Tbilisi, contând pentru manșa secundă a turului 2 preliminar din Conference League

După 0-1 în tur, FCSB a condus cu 2-0 pe Arena Națională, în urma golurilor marcate de Dawa (44) și Edjouma (55), însă georgienii au revenit și au egalat cu două goluri în nouă minute - Goshteliani (69) și Tabatadze (78).

Florinel Coman, gol în FCSB - Saburtalo

La doar două minute după ce Saburtalo a egalat la doi și a obținut scor de calificare, FCSB a reușit să treacă din nou în avantaj. Olaru a executat rapid o lovitură liberă, Radunovic a centrat perfect din flancul stâng, iar Coman a marcat cu capul din careul mic.

Deși a înscris un gol deosebit de important pentru FCSB, Florinel Coman nu s-a bucurat.

Precedentul gol al lui Coman la FCSB a fost înscris pe 29 iulie 2021, la meciul cu Șahtior Karagandy, din deplasare, pierdut la loviturile de departajare.

Pentru Coman este și primul meci oficial cu banderola de căpitan pe braț. El a devenit varianta numărul 1 după ce Florin Tănase a plecat de la echipă.