"Felicitari Simeone, uite ce mesaje am primit!" Moment genial cu Sumudica dupa egalul dramatic cu Dinamo! A inceput sa-si citeasca SMS-urile pe telefon :)

Marius Sumudica Astra Giurgiu Superliga
Data publicarii: Duminica 30 Octombrie 2016, 12:23
Data actualizarii: Duminica 30 Octombrie 2016, 15:50

Marius Sumudica spune ca Dinamo il intereseaza, dar nu atata timp cat Andone este antrenor acolo.

Sumudica si Andone si-au dat deja intalnire la o cafea, saptamana viitoare.

Sumudica e pe lista lui Dinamo ca un posibil inlocuitor pentru Andone, care are probleme in campionat.

Cu Astra, Dinamo a avut 2-0 si un om in plus, dar a fost egalata in ultimele 10 minute prin doua goluri contestate de gazde. Sapunaru a trimis din lovitura libera in bara, mingea a cazut pe linia portii, insa nu e clar daca a trecut sau nu de ea. Al doilea gol al Astrei a venit dintr-un penalty acordat gresit de Balaj, chiar in ultimul minut.

La finalul partidei, Sumudica a inceput sa-si citeasca SMS-urile la conferinta de presa. Fiul sau l-a felicitat pentru egalul din Stefan cel Mare:

"Felicitari Simeone, uite ce mesaje am primit! De la fiul meu. O fi facut egal si Atletico?"

"Dinamo ma intereseaza, e un club care ma intereseaza, dar nu se pune problema acum. E unul dintre cluburile la care mi-ar face placere sa lucrez, pe viitor.", a spus Sumudica.