FCU Craiova i-a găsit înlocuitor lui Compagno, ajuns la FCSB. Anunțul făcut de Marius Croitoru

Superliga Marius Croitoru
Data publicarii: Vineri 02 Septembrie 2022, 23:52
Data actualizarii: Vineri 02 Septembrie 2022, 23:59

Universitatea Cluj şi FCU Craiova au încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul din etapa a opta din Superliga.

La finalul meciului, Marius Croitoru s-a declarat mulțumit de rezultat dat fiind jocul prestat de echipa sa și anunțat că oficialii clubului sunt la un pas de a finaliza negocierile cu înlocuitorul lui Andrea Compagno.

„Am legat două rezultate pozitive. O primă repriză foarte slabă a noastră și după o a doua în care am echilibrat situația. Din nou s-a întâmplat ca la UTA și nu înțeleg de ce.

Gabi (n.r. - Iancu) ne-a scos de data asta. În a doua repriză am făcut un joc bun, dar n-am reușit să marcat. Până la urmă cred că un punct și un punct e mai corect.

Este un meci de tradiție(n.r. - cel cu Rapid din etapa viitoare). Un meci în care sunt multe orgolii puse în joc și ne-am dori să rămânem cu toate cele trei puncte după 90 de minute. Dacă nu se va înlocui gazonul de pe „Ion Oblemenco”, vom juca tot la Severin.

Sunt semnale (n.r. - că vine un atacant). Cred că se și lucrează acum la aducerea unui înlocuitor pentru Compagno”, a dezvăluit Marius Croitoru la finalul meciului.

Universitatea Cluj - FCU Craiova 1-1

„U” Cluj a obţinut două puncte în ultimele sale trei meciuri de campionat. FCU stă un pic mai bine, cu patru puncte în ultimele trei partide.

Pentru ardeleni urmează deplasarea la Mioveni, programată pe 12 septembrie, de la ora 18:00, în timp ce FCU va primi vizita Rapidului, pe 10 septembrie, de la ora 21:30.