FCU Craiova - CS Mioveni 0-0 | Egal muncit

FCU Craiova CS Mioveni Superliga
Iosif Pintilie
Data publicarii: Luni 20 Decembrie 2021, 15:22
Data actualizarii: Luni 20 Decembrie 2021, 19:25

Urmărim și comentăm împreună meciul dintre FCU Craiova și CS Mioveni pe www.sport.ro și pe facebook.com/sport.ro.

FCU Craiova - CS Mioveni 0-0

Minutul 46: Coșoreanu este servit de Rusu, iar șutul lui ajunge în bară.

Pauză

Minutul 45+1: Iacob șutează de la distanță, dar balonul, care a fost deviat, trece pe lângă poartă.

Minutul 39: FCU Craiova înscrie prin Sidibe, dar golul este anulat pentru offside.

Minutul 33: Coșoreanu trimite cu capul pe lângă poartă.

Minutul 29: Asamoah centreazp, iar Pop șutează peste poartă, din întoarcere.

Minutul 12: Achim centrează către Bălan, iar acesta reia slab cu capul.

Minutul 4: Sanoh îl servește pe Scarlatache, care reia peste poartă, cu capul.

Minutul 1: A început meciul!

Echipele de start:

FC U Craiova: Popa – Bușu, Diallo, Kovacic, Negru – Achim, Asamoah – Huyghebaert, Sidibe, Pop – Bălan

Rezerve: Mogoșanu, Blidar, Marquet, Ondaan, Albu, Raicea, Miuțescu, Bauza, Compagno

Antrenor: Dan Vasilică

CS Mioveni: Ducan – Garutti, Scarlatache, Iacob – Șerbănică, Dumitriu, Toma, Oancea – Sanoh, Rusu, Coșereanu

Rezerve: Popescu, Buziuc, Panait, Burnea, Balaur, Rădescu, Veres, Dat, Ciucureanu

Antrenor: Alexandru Pelici

În runda 21 din Liga 1, FCU Craiova va primi vizita lui CS Mioveni, LIVE TEXT pe www.sport.ro. Ambele echipe au un moral bun, având în vedere că au câștigat ultimul meci, oltenii 3-0 cu Chindia Târgoviște, iar argeșenii 2-1 cu Dinamo.

În partida disputată în tur, CS Mioveni s-a impus cu 1-0, grație golului înscris de Buziuc, din penalty.

După 21 de etape scurse din Liga 1, ambele echipe se află pe loc de baraj pentru a rămâne în primul eșalon, ocupând locurile 13 și 14.