FCSB, pusă la zid după prestația din meciul cu Farul: "Compagno, o investiție aiurea! Nicio idee de joc"

FCSB Andrea Compagno Farul Constanta Helmut Duckadam Superliga
Data publicarii: Miercuri 31 August 2022, 23:10
Data actualizarii: Miercuri 31 August 2022, 23:10

FCSB este condusă la pauză de Farul Constanța, scor 0-2, în runda a opta din Liga 1.

Echipa lui Gică Hagi a deschis scorul în minutul 23, după ce Joyskim Dawa l-a faultat în careu pe Louis Munteanu, iar Denis Alibec a transformat lovitura de la 11 metri cu un șut puternic.

Helmut Duckadam: "Compagno, o investiție aiurea pentru FCSB"

Farul și-a majorat avantajul în prelungirile primei reprize, când Louis Munteanu a centrat perfect pentru Doukoure, care l-a învins pe Târnovanu.

La pauză, Helmut Duckadam a avut o reacție dură, spunând că la FCSB nu se vede nicio idee de joc. De asemenea, fostul președinte de imagine al celor de la FCSB a avut nevoie de doar o repriză pentru a se convinge că Andrea Compagno este "o investiție aiurea", având în vedere stilul de joc al echipei lui Nicolae Dică.

"Pe FCSB oricine îi surprinde, inclusiv Hermannstadt, deoarece n-au nicio idee de joc, totul este la întâmplare. Au avut două ocazii, atât.

FCSB nu știe să joace cu un număr 9, au dovedit-o de-a lungul anilor și cred că a fost o investiție aiurea făcută cu Compagno", a spus Helmut Duckadam, la pauza meciului Farul - FCSB, la Digisport.

• 1,5 milioane de euro a plătit FCSB pentru a-l transfera pe Andrea Compagno de la FCSB. Italianul a debutat în meciul cu Farul, fiind titular.