FOTO FC Voluntari - Hermannstadt 1-1 | Oaspeții au smuls un punct în repriza secundă

fc voluntari Hermannstadt playout Superliga
Data publicarii: Vineri 17 Martie 2023, 19:24
Data actualizarii: Vineri 17 Martie 2023, 19:24

FC Voluntari și FC Hermannstadt s-au întâlnit în primul meci al primei etape din play-out-ul Superligii.

FC Voluntari - FC Hermannstadt 1-1

Min. 90 Final!

Min. 69 GOOOOL FC Hermannstadt! Balaure restabilește egalitatea în repriza secundă.

Min. 46 Partea a doua începe acum.

Min. 45 Pauză.

Min. 31 GOOOOL FC Voluntari! Damașcan deschide scorul după ce îl învinge fără nicio problemă pe Letica. Gazdele, în avantaj.

Min. 1 Arbitrul fluieră startul meciului.

Echipele de start!

• FC Voluntari: Popa - Ricardinho, Matricardi, Armaș - Veiga Lopes, Sigurjonsson, Meleke, Rață, Aliji - Nemec, Damașcan
  • FC Hermannstaadt: Letica - Medina, Bejan, Stoica, Issah - Balaure, Biceanu, Mino, Popescu - Gabi Iancu, Paraschiv

știre inițială

FC Voluntari - Hermannstadt, LIVE TEXT de la 17:30

Play-out-ul din sezonul 2022-2023 debutează cu partida dintre FC Voluntari și Hermannstadt. Despărțite de doar un punct, cele două formații pot spera pentru o clasare pe locul șapte la finalul competiției, diferența dintre primele șapte echipe fiind de doar patru puncte.

Cele două echipe s-au mai întâlnit de 13 ori în principala competiţie internă, fiecare şi-a trecut în cont câte cinci victorii, iar alte trei partide s-au terminat la egalitate.

Cea mai recentă dispută directă dintre cele două formații a avut loc pe 3 decembrie 2022, atunci când FC Voluntari s-a impus cu scorul de 3-0, goluri fiind marcate de Cristian Costin, Adam Nemac şi Vitalie Damaşcan.

sursa foto: Sport Pictures