FC Voluntari - FC Argeș 0-0. Ciobotariu și Croitoru și-au împărțit punctele

Data publicarii: Luni 06 Martie 2023, 19:54
Data actualizarii: Luni 06 Martie 2023, 19:54

FC Voluntari și FC Argeș au încheiat la egalitate, scor 0-0.

FC Voluntari - FC Argeș 0-0

Minutul 90+3: FINAL DE MECI!

Minutul 62: Ocazie pentru FC Argeș! Garita trimite către Crețu, care încearcă un șut, dar mingea îl lovește pe atacantul piteștenilor și iese în afara terenului.

Minutul 46: S-a reluat jocul!

Minutul 45: PAUZĂ!

Minutul 18: RATEAZĂ! Adam Nemec încearcă să trimită mingea sub bară, dar trimite mult peste poarta lui Cătălin Straton.

Minutul 16: Penalty pentru FC Voluntari! Adam Nemec a fost faultat în careu de Jobello, iar Istvan Kovacs arată punctul cu var.

Minutul 1: Fluier de start la Voluntari!

• FC Voluntari: Popa - Ricardinho, Matricardi, Armaș - Costin, Helder Taveres, Meleke, Rață, Aliji - Lopes, Nemec
  • Rezerve: Fernandez Collado, Vlad, Paz, Voican, Meleke, Merloi, Răduț, Florea, Dumiter
  • FC Argeș: Straton - Jakolis, Turda, Constantin, Rizzi - Njike, Meza - Koubemba, Crețu, Jobello - Garita
  • Rezerve: Pîrvu, Croitoru, Bertrand, Tîrcoveanu, Rocha, Șerban, Estevam, Torfan, Micu

Cele două echipe se vor duela în etapa cu numărul 29 din Superligă, penultima etapă înainte de încheierea sezonului regulat din primul eșalon al României. Partida se va disputa pe Stadionul „Anghel Iordănescu” din Voluntari, iar la centru va fi arbitrul Istvan Kovacs, alături de cei doi asistenți: Marius Marica și Ferencz Tunyogi. La VAR, se va afla Andrei Antonie și Vasile Marinescu.

Ultima confruntare dintre FC Voluntari și FC Argeș a fost în turul campionatului, pe 14 octombrie. Atunci, partida s-a terminat 0-0, pe „Nicolae Dobrin” din Pitești, iar formațiile au împărțit punctele.

Ilfovenii se situează în acest moment pe locul 10 în clasamentul Superligii, cu 32 de puncte după 28 de etape. În consecință, trupa a înregistrat opt victorii, opt remize și 12 eșecuri.

De cealaltă parte, piteștenii se află în „zona fierbinte” pe locul 15, cu 26 de puncte. FC Argeș a bifat șase câștiguri, opt rezultate de egalitate și 14 înfrângeri până acum.