Gheorghe Hagi Farul Constanta fc voluntari Liga 1 play-off Superliga
Data publicarii: Sambata 02 Aprilie 2022, 19:23
Data actualizarii: Sambata 02 Aprilie 2022, 19:25

FC Voluntari câștigă cu 1-0 în fața celor de la Farul Constanța și urcă, temporar, pe locul trei în Liga 1, cu 30 de puncte, la egalitate cu Universitatea Craiova, care are un meci mai puțin!

FC Voluntari - Farul 1-0

Minutul 90+3: Final de meci!

Minutul 89: GOOOL Voluntari! Ricardinho deviază o minge în interiorul careului, îl păcălește pe Aioani și înscrie la al doilea șut pe spațiul porții pentru echipa lui Liviu Ciobotariu.

Minutul 80: Iancu trage puternic din lovitură liberă, dar pe direcția lui Popa, care reușește să respingă.

Minutul 57: Ocazie pentru Farul! Jefte reia pe lângă poartă o minge centrată în careu de De Nooijer.

Minutul 46: S-a reluat jocul!

Minutul 45: Pauză!

Minutul 37: Budescu a fost înlocuit cu Droppa. Mijlocașul Voluntariului nu a mai putut continua partida, din cauza unei accidentări. Acesta a fost scos pe targă de pe teren

Minutul 30: Replica Farului! Omoh trage din afara careului, dar pe direcția lui Popa, care reușește să rețină.

Minutul 29: Ocazie pentru Voluntari! Budescu centrează în careu pentru Ricardinho, acesta reia cu capul, dar nu nimerește spațiul porții lui Aioani.

Minutul 1: Fluier de start la Voluntari!

Echipele de start:

FC Voluntari: Popa - Ciobotariu, Tamaș, Armaș, Briceag - Ricardinho, Meleke - Lopes, Budescu, Rață - Nemec

Farul Constanța: Aioani - Dussaut, Larie, Mladen, De Nooijer - Artean, Nedelcu, Ciobanu - Omoh, Jefte, Sali

FC Voluntari (locul 4, 27 de puncte) și Farul Constanța (locul 5, 25 de puncte) se întâlnesc în primul meci al etapei din play-off-ul Ligii 1, care poate fi urmărit în format LIVE TEXT pe sport.ro de la ora 17:30.

Surpriza sezonului și fosta campioană a României luptă pentru locul 4 din clasamentul de la „masa bogaților”.

Farul a câștigat cu 3-0 ultimul meci cu Voluntari, disputat în februarie

Trei victorii, patru remize şi patru înfrângeri este palmaresul grupării ilfovene în meciurile disputate pe prima scenă în 2022, în timp ce dobrogenii au înregistrat cinci succese, două egaluri şi patru partide pierdute, precizează LPF pe site-ul oficial.

Cea mai recentă întâlnire directă între cele două formații a fost pe 12 februarie 2022, Farul - FC Voluntari 3-0, cu marcatori Adrian Petre, Robert Moldoveanu şi Florin Purece.

Echipele probabile

FC Voluntari: Popa - Meleke, Armaș, Tamaș - Briceag, Droppa, Ciobotariu, Ricardinho - Rață, Budescu - Nemec

Antrenor: Liviu Ciobotariu

Farul Constanța: Aioani - Boboc, Mladen, Larie, De Nooijer - Radaslavescu, Nedelcu, Artean - Omoh, Petre, Betancor

Antrenor: Gheorghe Hagi