FC Vaslui 2-2 UTA

Data publicarii: Vineri 27 Iulie 2007, 20:51
Data actualizarii: Vineri 27 Iulie 2007, 20:51
DORINEL MUNTEANU A RATAT INCREDIBIL 3 PUNCTE

Seara plina de ghinion la Vaslui. Trupa lui Dorinel Munteanu a ratat cele 3 puncte, dupa ce a reusit sa aiba 2 goluri avantaj, in primele 53 de minute.

Ljubinkovici a deschis scorul pentru Vaslui in minutul 45, iar Temwanjera a dus scorul la 2-0 in minutul 53. Trupa lui Lacatus a tras tare pe final de meci, iar in minutul 65 a redus din diferenta, print Hora, ca 9 minute mai tarziu, Radovanovici sa egaleze.

2-2 scorul final, iar Dorinel Munteanu rateaza 3 puncte pretioase in prima etapa din noul campionat.

"Nu pot sa ma declar decat multumit pentru ca am reusit sa revenim de la 0-2 si sa obtinem un punct la care nu mai speram la un moment dat. A fost un meci echilibrat. Este un rezultat echitabil. Prima repriza a fost departe de ceea ce s-a facut in pregatiri. Dar le acord circumsante atenuante jucatorilor, avand in vedere ca este primul meci. Daca vom continua in acest ritm, nu vom avea prea mari sanse pentru ca nu vor mai fi multe meciuri in care sa reusesti sa revii de la 0-2. In repriza a doua am construit mai bine, am avut posesie mai buna, dar asta si pe fondul caderii fizice si psihice a jucatorilor vasluieni", a spus Lacatus.

"Imi este greu sa cred ca nu am castigat acest meci. Am avut jocul in mana, 2-0, ocazii multe, dar am pierdut doua puncte importante pentru mine si echipa, pentru moralul de inceput de campionat. Partial sunt multumit de felul cum s-a prezentat echipa, dar nu avem nicio scuza pentru acest semiesec. Cred ca echipa asta poate mai mult. La 2-0 a fost o faza controversata atunci cand echipa adversa a dat dovada de lipsa de fair-play. Ne-am considerat prea repede invingatori, am facut un pas inapoi la 2-0.  Voi avea o discutie cu jucatorii si le voi spune personal. Suntem la inceput de drum si avem timp sa ne revenim. Sunt nemultumit de zona centrala a apararii, unde sunt probleme. Am lasat prea multe spatii libere si au intrat prea usor prin linia de fund.", a spus Dorinel Munteanu.