FC Botoșani - FCU Craiova 1-0 | Camara a dat de pământ cu apărarea oltenilor în minutele de prelungiri!

Live text: FC Botosani - FCU Craiova
Data publicarii: Sambata 15 Octombrie 2022, 17:36
Data actualizarii: Sambata 15 Octombrie 2022, 17:24
FC Botoșani s-a impus pe teren propriu în fața fostei echipe a lui Croitoru, FCU Craiova, scor 1-0.

Gol

GOOOOL FC Botoșani! Camara înscrie un gol superb în minutele de prelungiri și vede cartonașul galben după ce își scoate tricoul de pe el.

GOOOOL FC Botoșani! Camara înscrie un gol superb în minutele de prelungiri și vede cartonașul..._1845
1-0
MIN '70
Ratare

Roman își încearcă norocul să deschidă scorul cu o lovitură de cap, însă Robert Popa este atent și prinde balonul la piept.

Ratare

Enache șutează puternic de la marginea careului, însă Pap interceptează balonul și înlătură pericolul de la poarta sa.

MIN '4
Ratare

Dragu caută plasa din interior, însă șutează slab. FCU Craiova răsuflă ușurată.

MIN '1
Inceput

Arbitrul fluieră startul meciului.

Lineup
Echipele de start!

FC Botoșani: Pap - Patache, Dican, Boli, Țigănașu - Zabou, Ivanov, Sylla - Mateus, Roman, Dragu;
FCU Craiova: Popa - Negru, Duarte, Papadopoulos, Huyghebaert - Asamoah, Achim - Enache, Bauza, Van Durmen - Ganea.
15-10-2022 11:31

FC Botoșani - FCU Craiova, LIVE TEXT de la 15:30

În runda a 14-a din Superligă, FC Botoșani va primi vizita lui FCU Craiova. Oltenii se vor deplasa fără Marius Croitoru pe banca tehnică, echipa urmând a fi pregătită de cuplul Paul Răducan - Florin Drăgan.

Înaintea acestui duel, Valeriu Iftime i-a dat un nou ultimatul lui Mihai Teja. Omul de afaceri dorește neapărat un rezultat pozitiv cu gruparea din Bănie, în caz contrar se va gândi la un nou antrenor.

„Nu am vorbit cu Marius Croitoru, dar sunt împăcat cu el. Știu că a plecat de la Craiova, nu e deloc exclus să am discuție cu el zilele viitoare. Dar nu neapărat să-l aduc la mine, pur și simplu să aud ce face.

Mihai cred că se simte foarte bine. Am vorbit a doua zi după meciul de la Rapid, unde a făcut un rezultat foarte bun. A jucat inteligent, a obținut ce a vrut, am văzut o echipă unită. E un meci greu cel cu Craiova. Și ei sunt răniți după plecarea lui Croitoru. Dacă reușim să batem Craiova, nu am câștigat din prima etapă acasă, suntem incredibili de slabi acasă, atunci Mihai demonstrează că nu e un antrenor de 4-5 etape, cum mi-au spus foarte mulți. Eu cred că Mihai poate, am văzut cum lucrează. Are argumente să continue la Botoșani. Dar nici partea a doua nu e exclusă, ca o înfrângere cu Craiova să-i aducă o reacție nedorită nedorită din partea publicului și va trebui să iau o decizie.

Pentru orice antrenor în condițiile lui Mihai este un disconfort, după 7 rezultate fără victorie, și cu echipa pe locul 14, unde Botoșaniul nu a fost nicidoată, normal că e presiune. Dacă era pe 6, nu era presiune”, a declarat Valeriu Iftime la Ora Exactă în Sport, pe PRO Arena.

Iftime confirmă înțelegerea cu Gigi Becali! Câți bani urmează să vireze FCSB în contul lui FC Botoșani pe www.sport.ro