Farul Constanța - Chindia Târgoviște 0 - 0 | Remiză albă la Ovidiu

Data publicarii: Vineri 29 Iulie 2022, 23:19
Data actualizarii: Vineri 29 Iulie 2022, 23:31
După două victorii consecutive, Farul Constanța a făcut primul pas greșit în Superliga, terminând la egalitate meciul de pe teren propriu cu Chindia Târgoviște, scor 0-0.
29-07-2022 21:28

Farul Constanța - Chindia Târgoviște 0 - 0

Final de meci!

Minutul 88 -
Ocazie pentru Chindia Târgoviște! Oaspeții pornesc pe contraatac după o greșeală a lui Torje, Chamed șutează, dar mingea trece pe lângă poartă.

Minutul 75 - Ocazie importantă pentru Farul Constanța! Romario Benzar șutează de la aproximativ 25 de metri, Căbuz respinge în careu, iar același Gabi Torje șutează peste cu toată poarta în față.

Minutul 67 - Ocazie importantă pentru Farul Constanța! Grameni șutează plasat de la distanță, Căbuz respinge în bara transversală, mingea este recuperată de Torje care trage peste.

A început a doua repriză!

Final de primă repriză!

Minutul 23 - Ocazie pentru Farul Constanța. Torje centrează în careu, Artean preia și șutează, însă execuția este una slabă, iar Căzub prinde fără probleme.

Minutul 20 - Ocazie importantă pentru Chindia Târgoviște! Popadiuc șutează plasat de la 20 de metri, dar Aioani are o intervenție foarte bună.

Minutul 15 - Farul Constanța se aproprie periculos de poarta adversă, dar mingea șutată de Artean trece pe lângă.

Minutul 4 - Oaspeții au prima ocaize prin Dumitrașcu care șutează de la aproximativ 20 m, însă mingea trece pe lângă poartea apărată de Aioani.

A început partida!

29-07-2022 21:26

Farul Constanța - Chindia Târgoviște: echipele de start

Farul Constanța: Aioani - Mladen, Larie, M. Popescu, Kiki - Artean, Nedelcu, Grameni - Torje, Ad. Petre, R. Ion

Rezerve: Buzbuchi - Borza, R. Moldoveanu, Casap, Kevin Doukoure, T. Băluță, R. Benzar, Radaslavescu, Sali

Antrenor: Gheorghe Hagi

Chindia Târgoviște: Căbuz - Căpușă, Celea, Boldor, Ad. Ioniță - Neguț, Vorobjovas, M. Dulca, D. Dumitrașcu - Popadiuc, D. Popa

Rezerve: D. Moldovan - Chamed, A. Șerban, Cooper, Atanase, C. Dinu, A. Mihaiu, Cherchez, C. Dima

Antrenor: Adrian Mihalcea

29-07-2022 15:42

Farul Constanța - Chindia Târgoviște, LIVE TEXT de la 21:30

Farul Constanța a început perfect noua ediție din Superligă. A câștigat primele două meciuri, 2-1 cu FCU Craiova și 2-0 cu CS Mioveni, și are punctaj maximum după primele două etape.

De cealaltă parte, Chindia, condusă în acest sezon de Adrian Mihalcea (46 ani), a adunat doar 1 punct după primele două etape. A remizat cu FC Hermannstadt, 1-1, și a pierdut în meciul inaugural cu FC Botoșani, 2-3.

Farul domină la capitolul întâlniri directe. Dobrogenii au câștigat 4 din cele 9 partide, de 3 ori s-a impus Chindia, în timp ce două jocuri s-au terminat la egalitate.

Gică Hagi anunță încă un transfer spectaculos la Farul

„Până în septembrie, ne căutăm lotul ideal, să fim competitivi, să ne putem bate de la egal la egal cu orice echipă din România. Asta încercăm să facem.

Despre Louis au fost discuții, încă sunt, încă nu sunt puse la punct, dar, dacă lucruriley, sunt normale și el va veni”, a spus Gică Hagi, la conferința de presă premergătoare meciului.