Fanii Petrolului sunt muti de uimire! Mutu, al 4-lea gol in cinci meciuri, inca o victorie in amicale: 1-0 cu Partizan!

Adi Mutu este intr-o forma excelenta in meciurile de pregatire ale Petrolului.

Petrolul a invins in aceasta seara vicecampioana Serbiei, Partizan, scor 1-0, in ultimul meci de pregatire din Slovenia.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Adrian Mutu, in minutul 28.

In prima repriza, antrenorul Razvan Lucescu a trimis in teren urmatorii jucatori: Pecanha - Beta, Geraldo, Satli, Fanchone - Mustivar, Marinescu - Nepomuceno, Mutu, Mares - N'Koyi.

In repriza a doua au evoluat: Cobrea - Beta, Geraldo, Satli, Fanchone - Marinescu, De Lucas - Albin, Mutu, Nepomuceno - N'Koyi. Au mai jucat: Priso, Alcenat, Romario si Tamuz.

Petrolul va reveni in tara sambata seara.

„Aerul era irespirabil, am crezut că murim cu uşile închise”. Mărturia unei românce din Atena, devastată de incendii