"Eu sunt șocat!". Viorel Moldovan nu s-a ferit de cuvinte după înfrângerea la scor suferită de Farul Constanța

Viorel Moldovan Farul Constanta FCU Craiova Superliga Superliga
Data publicarii: Luni 04 Septembrie 2023, 08:17
Data actualizarii: Luni 04 Septembrie 2023, 08:25

FCU Craiova a obținut o victorie spectaculoasă în fața lui Farul Constanța, scor 4-0, în etapa a opta din Superliga României.

După eliminarea din play-off-ul Conference League, campioana României nu a avut reacție nici în campionat, fiind distrusă de FCU Craiova, o echipă fără antrenor principal.

Craiovenii au deschis scorul în minutul 18, prin Van Durmen, care a primit o centrare de la Compagnucci. Oaspeţii nu au avut replică, iar oltenii şi-au majorat avantajul în minutul 45+1, când Aurelian Chiţu i-a pasat lui Dragoş Albu, care a înscris stabilind scorul pauzei.

Farul Constanța a continuat jocul slab şi în partea secundă, lucru de care au profitat adversarii. Mai întâi a înscris Baeten, din pasa lui Aurelian Chiţu, în minutul 57, pentru ca Bauza să stabilească scorul final în minutul 80.

Reacția lui Viorel Moldovan după FCU Craiova - Farul Constanța 4-0

Fostul internațional român a mărturisit că nu se aștepta ca formația antrenată de Gheorghe Hagi să arate atât de rău în startul campionatului.

"Farul arată deplorabil în momentul de față. Nu știu ce s-a greșit. nu știu ce s-a întâmplat, dar văd că este epuizată! Vedem o echipă stoarsă, fără vlagă, neputincioasă, care nu reușește nicidecum să-și găsească cadența.

Atât de mult să fi fost solicitarea asta de a participa în cupele europene? Chiar nu poți face față pe două fronturi? Să te consume atât de tare acest lucru? Eu sunt șocat! Nu mă așteptam s-o văd pe Farul la pământ în această seară, chiar dacă veneau după o eliminare", a declarat Viorel Moldovan, potrivit Prima Sport