GALERIE FOTO Emoții pentru FCSB! Darius Olaru a ieșit accidentat, iar Târnovanu a acuzat și el dureri
![Emoții pentru FCSB! Darius Olaru a ieșit accidentat, iar Târnovanu a acuzat și el dureri Stefan Tarnovanu Darius Olaru FCSB sepsi](https://res.sport.ro/assets/sport/2023/03/12/image_galleries/775569/emotii-pentru-fcsb-tarnovanu-s-a-intins-pe-gazon-iar-andrei-vlad-a-fost-trimis-imediat-la-incalzire_6_size6.jpg)
Ștefan Târnovanu (22 de ani) și Darius Olaru (25 de ani) au acuzat probleme medicale pe parcursul meciului cu Sepsi.
În minutul 75 al meciului de pe Arena Națională, Sepsi a expediat doar al doilea șut pe poartă, prin Alexandru Tudorie. Atacantul lui Sepsi a trimis în diagonală, însă Ștefan Târnovanu s-a întins și a prins.
Emoții pentru FCSB! Darius Olaru a ieșit accidentat, iar Târnovanu a acuzat și el dureri
Totuși, imediat după intervenție, Târnovanu s-a întins pe gazon și a părut să acuze probleme musculare. Staff-ul medical a intrat pe gazon și i-a oferit îngrijiri, momente în care Andrei Vlad a fost trimis la încălzire.
După câteva zeci de secunde în care și staff-ul lui FCSB întreba dacă Târnovanu mai poate continua, portarul vicecampioanei s-a ridicat și a făcut semn că rămâne pe teren.
De asemenea, Darius Olaru a ieșit accidentat în minutul 85, fiind înlocuit de Joonas Tamm. Mijlocașul lui FCSB a acuzat în mai multe rânduri dureri pe finalul jocului, iar în cele din urmă a fost schimbat.
În cazul în care cei doi ar avea probleme serioase, accidentările ar veni într-un moment cum nu se poate mai rău. Pentru FCSB urmează startul play-off-ului, iar ambii au șanse importante să fie și în lotul României pentru meciurile cu Andorra și Belarus, din această lună.
Urmăriți SPORT.RO și pe Google News