Eliminat, apoi atacat cu PIETRE! Marius Constantin a fost eliminat dintr-un motiv incredibil in Ghencea! Ce a facut in fata

Marius Constantin FC Brasov Steaua Superliga
Data publicarii: Marti 29 Aprilie 2014, 07:47
Data actualizarii: Marti 29 Aprilie 2014, 07:48

Steaua 3-0 FC Brasov | Steaua a batut lejer in fata Brasovului si e la 6 puncte de titlul 25!

Chiar daca scorul nu arata ca ar fi avut probleme, campionilor nu le-a fost deloc usor sa castige in fata echipei antrenate de Talnar. Oamenii crescuti sa fie antistelisti - Marius Constantin si Grigorie - si razbunatorul Cristea au vrut sa-i faca seara de cosmar.

Constantin, eliminat

Fostul fundas al Rapidului, Marius Constantin, n-a rezistat in teren pana la final. In minutul 85, a ridicat mainile si a facut un gest in directia fanilor stelei, iar arbitrul Gaman l-a sanctionat. Brasovul a ramas in 10! Lui Constantin nu i-a fost usor nici sa paraseasca arena. Suporterii de la tribuna a doua au aruncat chiar si cu pietre in directia lui, iar stewarzii au fost nevoiti sa intre pe gazon pentru a-l proteja!

Talnar: "A fost injurat incontinuu!"

Antrenorul Brasovului, Cornel Talnar, nu s-a suparat rau pe jucatorul sau. I-a gasit o scuza prin faptul ca a fost injurat tot meciul de stelisti: "Din primul minut a fost jignit de tot stadionul. A ridicat mainile, dar nu cred ca pentru un astfel de gest treuie sa fii eliminat!"