El e jucatorul care baga spaima in stelisti. Preluare superba dupa o pasa de 30m, gol de atacant veritabil pentru nationala. "Messi al Georgiei" va fi titular diseara VIDEO

Data publicarii: Sambata 08 Martie 2014, 12:40
Data actualizarii: Sambata 08 Martie 2014, 13:04

►Pantilimon prezinta: Duminica FAntasticilor la Sport.ro! 14:00 Arsenal – Everton, 16:00 Hull City – Sunderland, 18:00 City – Wigan!

Giorgi Chanturia va fi titular in premiera la Cfr Cluj la meciul din aceasta seara. Jucatorul georgian a jucat 15 minute in partida cu Viitorul si se pregateste sa joace din primul minut contra Stelei. Extrema de 20 de ani, Chanturia a trecut pe la echipa Juvenil B a Barcelonei, reusind sa iscrie 11 goluri care i-au adus titlul Barcei!

Dorit si de Chelsea in 2010, Chanturi a fost convins de Vitesse. CFR Cluj l-a adus in aceasta iarna iar cel poreclit "Messi al Georgiei" a reusit sa marcheze saptamana aceasta chiar la debutul pentru nationala in victoria cu 2-0 in fata Liechtenstein-ului! El a deschis scorul dupa 25 de minute dupa o faza superba

"Am fost la Barca 3 ani. O sa va arat fotbalul meu si apoi sa decideti voi cine sunt! Este visul meu sa ma intorc la Barcelona! Il cunosc pe Mutu, pentru ca este foarte cunoscut si, bineinteles, pe Hagi. Stiu cativa" a declarat Chanturia in saptamana de dinaintea meciului cu Steaua.