Ei sunt cei doi anonimi de 10 milioane de euro din Liga I: Cum au ajuns peste toti atacantii de titlu in 2012!

Steaua CFR Cluj Dinamo Rapid Vaslui Superliga
Data publicarii: Sambata 05 Mai 2012, 08:53
Data actualizarii: Sambata 05 Mai 2012, 08:55

LIGA I livetext pe www.sport.ro: Azi la 21:45 Dinamo - CFR Cluj, duminica 21:30 Rapid - Tg. Mures

E nebunie in lupta la titlu in 2012. Antrenorii asteapta acum ca atacantii lor sa revolve meciurile care le pot schimba viata.

CFR, Dinamo, Vaslui, Rapid si Steaua sunt cele 5 echipe aflate in lupta la titlu. 5 puncte le despart, iar atacantii sunt chemati in acest final de sezon sa rupa portile pentru cel mai important trofeu.

Andone mizeaza pe Kapetanos, Stoichita pe Mihai Costea si Sougou, Bonetti pe Niculae si Danciulescu, iar Inacio pe Wesley si Adailton. In total, jucatori de 10 milioane de euro sunt asteptati de tribune sa transeze lupta la titlu.

Culmea, acesti jucatori nu sunt cei mai importanti ai momentului in Romania. Petrolul se lauda cu cel mai tare cuplu din 2012 in atac.

Hamza si Zerka marcheaza si paseaza decisiv la Petrolul o data la 130 de minute, peste Steaua, Dinamo, Vaslui si Cfr Cluj.

Rusescu si Costea au 18 goluri si 8 pase decisive in acest sezon, marcand o data la 151 de minute.

Niculae si Danciulescu dau un gol la 154 de minute si au strans 29 de reusite si 10 pase decisive, pentru ca Wesley si Adailton sa inscrie la 156 de minute. Cei doi au 29 de goluri si 12 pase decisive in acest sezon.