Eduard Florescu, eroul lui FC Botoșani, show la flash-interviu după victoria cu Oțelul Galați

Otelul Galati - FC Botosani Eduard Florescu Superliga Superliga
Data publicarii: Vineri 22 Decembrie 2023, 20:02
Data actualizarii: Vineri 22 Decembrie 2023, 20:02

FC Botoșani a învins-o pe Oțelul Galați cu 2-0.

Cele două echipe s-au întâlnit în etapa #21 din primul eșalon al României, la Galați. La capătul celor 90 de minute, FC Botoșani a beneficiat de toate cele trei puncte și a înregistrat prima victorie din sezonul regulat al Superligii.

Eduard Florescu a vorbit după meci și a subliniat faptul că se bucură enorm de prima victorie obținută de botoșăneni în actuala stagiune a Superligii României.

• De asemenea, Eduard Florescu a precizat că seria fără victorie a lui FC Botoșani a fost groaznică și că au existat multe nopți nedormite

”Ne bucurăm că a venit Moș Crăciun mai devreme! Îl așteptam de mult timp! I-am scris și lui Moș Nicolae și nu a venit. Suntem fericiți că încheiem anul cu o impresie bună.

Contează că am câștigat aici cu o echipă foarte bună. A venit vacanța. Ne bucurăm. Ne încărcăm bateriile și trebuie să revenim mai puternici.

O serie groaznică. Nopți nedormite. Ne bucurăm că am pus punct la această serie neagră și așteptăm pregătirea de iarnă și să revenim mai puternici”, a spus Eduard Florescu după meci.

Oțelul Galați - FC Botoșani 0-2

După o primă repriză tăcută, Eduard Florescu a deschis scorul în partea secundă în minutul 66, ca în minutul 90+1 să majoreze diferența și să închidă tabela de marcaj la 2-0 în favoarea botoșănenilor.

Florescu a fost, astfel, eroul lui FC Botoșani, care a înregistrat prima victorie în sezonul regulat al Superligii României, ediția 2023/24, după 21 de etape desfășurate până acum.