E OUT de la FCSB! Jucătorul de care Gigi Becali nu vrea să mai audă: „În viața lui nu mai calcă pe iarbă!”

Gigi Becali Deian Sorescu FCSB vali cretu Superliga Gigi Becali
Alexandru Hațieganu
Data publicarii: Marti 04 Aprilie 2023, 12:23
Data actualizarii: Marti 04 Aprilie 2023, 13:35

Gigi Becali, înfuriat de evoluția unui jocător la vicecampioanei la meciul cu Sepsi OSK, scor 2-1.

Vali Crețu a prins doar câteva minute pe finalul meciului cu Sepsi OSK, după ce l-a înlocuit pe Florinel Coman, în minutul 82, însă evoluția s-a l-a nemulțumit pe Gigi Becali, care a anunțat că îl va trage pe linie moartă.

Becali l-a acuzat pe Crețu că i-a dat emoții pe final de meci și i-a transmis acestuia că „nu va mai călca în viața lui iarba”.

• Gigi Becali

În ceea ce-l privește pe Deian Sorescu, Gigi Becali este hotărât să-l cumpere definitiv, însă doar dacă „roș-albaștrii” vor câștiga titlul.

„Vali Crețu? Ce a făcut el aseară, în viața lui nu mai calcă pe iarbă. În viața lui nu mai intră! A făcut prostii aseară, mi-a dat emoții.

Pe Sorescu îl cumpărăm dacă luăm campionat, și cred că o să-l luăm. Eu când vă spun lucrurile astea, spun ca să audă și ei”, a spus Gigi Becali.

VIDEO - Gigi Becali, conferință de presă

Sepsi OSK - FCSB, scor 1-2

FCSB a învins-o pe Sepsi OSK Sfântu Gheorghe cu scorul de 2-1 (2-1), luni seara, în deplasare, în etapa a doua din playoff-ul Superligii.

FCSB are două victorii şi un egal în ultimele trei etape.

Din ultimele trei înfrângeri ale covăsnenilor, două sunt în faţa FCSB-ului. În sezonul regulat, FCSB s-a impus cu 1-0 în ambele partide.