După Dragomir, încă un fost fotbalist îl critică pe Florinel Coman după evoluția din meciul cu UTA Arad

Florinel Coman Dumitru Dragomir FCSB UTA Arad Superliga Florinel Coman
Alexandru Hațieganu
Data publicarii: Miercuri 30 August 2023, 08:47
Data actualizarii: Miercuri 30 August 2023, 08:50

Florinel Coman a commis o gafă de proporții la ultimul meci al FCSB-ului în campionat, cu UTA, scor 2-1. A văzut „roșu” și va fi suspendat meciul următor. Ba mai mult, va primi o amendă și de la Gigi Becali.

După un început foarte bun de campionat, Florinel Coman pare în momentul de față într-o vizibilă scădere de formă.

Vivi Răchită, fost jucător al Stelei (acum FCSB), este de părere că acest lucru a fost provocat de faptul că jucătorul a fost lăudat exesiv de Gigi Becali.

„Eu am văzut în timpul meciului că Florinel Coman în repriza a 2-a, în minutul 60, la o minge pe care a pierdut-o în terenul advers, nu s-a retras, a stat și s-a uitat la meci. Totul pleacă de la cel care e pe bancă.

El este vedeta echipei, Gigi Becali l-a făcut Messi, Mbappe, iar el se comportă ca atare. Nu poate să îi spună nimeni, nimic din staff. Pentru că dacă Gigi a ieșit și a zis că fără Florinel Coman suntem morți, gata, s-a terminat”, a spus Valeriu Răchită, potrivit Fanatik.

• 3.5 milioane de euro este cota de piață a lui Florinel Coman, potrivit transfermarkt.com

Patru goluri și cinci pase decisive a strâns extrema stângă, în acest sezon, în cele zece meciuri disputate pentru FCSB, în toate competițiile.

Ce a spus Dumitru Dragomir despre Coman, după meciul cu UTA

„Poate Pantea să fie pierdere. Coman nu e pierdere. Joacă în stânga Octavian Popescu și o să vedeți că va juca bine. Coman a dat golul și atât a făcut. În rest, nu știu... ori nu e înțeles de jucători, ori el nu înțelege coechiperii. Pantea, din dorința de a face mai mult, a greșit” - Dumitru Dragomir.