Două transferuri de top pregătite de o echipă din Liga 1: „Doi jucători apți pentru etapa viitoare!”

Chindia Targoviste Liga 1 Sorin Paraschiv Superliga
Data publicarii: Miercuri 20 Iulie 2022, 10:02
Data actualizarii: Miercuri 20 Iulie 2022, 10:06

Se anunță un sezon extrem de puternic în Superliga.

Toate echipele s-au întărit în pauza de vară și se anunță un sezon extrem de dificil pentru favoritele la titlu: FCSB, CFR Cluj și Universitatea Craiova.

Chindia Târgovişte, care a reușit să se salveze de la retrogradare după ce au trecut în barajul pentru promovare/menținere în Liga 2 de divizionara secundă Concordia Chiajna.

Două transferuri anunțate de Chindia

Sorin Paraschiv, directorul sportiv al Chindiei, a dezvăluit că clubul pe care îl conduce va efectua două transferuri puternice în zilele următoare.

„Suntem la început de campionat, să sperăm că vom fi mult mai buni în meciurile următoare, avem acasă şi doi atacanţi apţi pentru etapa viitoare şi sper şi cred că ne vor ajuta să fim mult mai buni la meciul cu Sibiu.

Ultimele 20-30 de minute am fost numai în jumătatea lor, din punc de vedere fizic am stat bine, au fost doar nişte greşeli persoane, care s-a concretizat cu golurile lor.

Am înscris două goluri, dar am pierdut, dacă vom ţine nivelul la fel şi vom îmbunătăţi apărarea, că sunt de părere că apărarea e cel mai bun atac, vom reuşi să înscriem lejer şi la meciurile viitoare, dar să fim atenţi în apărare”, a declarat Sorin Paraschiv pentru Orangesport.

În prima etapa, Chindia a pierdut cu 2-3 în fața lui FC Botoșani. Etapa următoare echipa lui Adrian Mihalcea se va duela cu nou-promovata Hermannstadt, luni, 25 iulie, de la 18:30.