Dorin Rotariu i-a adus un punct lui Atromitos prin reușita din meciul cu Lamia. Ce-a făcut echipa lui Răzvan Lucescu

Dorin Rotariu Atromitos Campionatul Greciei Superliga Dorin Rotariu
Data publicarii: Sambata 14 Ianuarie 2023, 22:45
Data actualizarii: Sambata 14 Ianuarie 2023, 23:04

Dorin Rotariu, contribuție decisivă în egalul obținut de Atromitos cu Lamia.

Atromitos a obţinut o remiză în deplasare cu Lamia, 1-1, sâmbătă, în etapa a 18-a a Superligii elene de fotbal, graţie golului marcat de internaţionalul român Dorin Rotariu.

Rotariu a deschis scorul în minutul opt, Lamia egalând în repriza secundă, prin Georgios Kornezos (47).

Mijlocașul dreapta a fost integralist în acest meci și are 3 goluri marcate în 16 partide în acest sezon.

Dorin Rotariu și-a trecut numele pe lista marcatorilor și în etapa precedentă din campionatul Greciei, atunci când Atromitos a învins-o pe Ionikos cu scorul de 2-0 - mai multe detalii AICI.

PAOK, echipa pregătită de Răzvan Lucescu, doar egal cu OFI Creta

În alt meci, PAOK Salonic, echipă antrenată de Răzvan Lucescu, a fost ţinută în şah pe teren propriu cu OFI Creta (0-0).â

Cu acest meci egal, PAOK se află pe locul 3 în Super Ligă, având 36 de puncte. OFI ocupă poziţia a 11-a, cu 16 puncte.

Pentru PAOK urmează duminică, 22 ianuarie, derby-ul cu Panathinaikos, care se va disputa pe terenul adversarilor.